Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Історико-літературна година «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм»

1   19.03.2025 року студенти першого курсу факультету енергетики та електротехніки з кураторами Василем Рамшем та Миколою Потапенком взяли участь у  історико- літературній годині  на тему:  «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм»,  у рамках відзначення 650-річчя із часу першої письмової згадки про місто Бережани та 495-річчю із часу надання місту Бережани магдебурзького права.

   Кожна людина має місце, з яким пов’язані найкращі спогади. Це рідний край – земля, де ми народилися, виросли, зробили перші кроки та почули найрідніші слова. Про чарівний куточок західної України – мальовничі Бережани, їх унікальний культурний і духовний потенціал розповіла присутнім старша наукова співробітниця музею книги Юлія Заяць. 

   Вона ознайомила присутніх з архітектурними пам’ятками краю, поділилася цікавими фактами про історію міста, культурну спадщину та видатних особистостей Бережанського краю. Її розповідь допомогла усвідомити, що Бережани – це не просто місце на карті, а справжня перлина української історії, яку варто берегти й цінувати.

23   Перша згадка про Бережани датується 1375 роком. Магдебурзьке право Бережани отримали 1530 році, коли король Сиґізмунд I передав місто у власність Миколі Синявському.

  Центральною окрасою міста є Бережанський замок, іменований «Східним Вавелем»,  через схожість із королівською резиденцією в Кракові. Особливістю замку є те, що він збудований не на високій горі, а в глибокій заболоченій річковій долині на острові, утвореному двома рукавами річки Золота Липа.

   Окрім замку, місто славиться старовинними архітектурними пам’ятками, зокрема церквою Пресвятої Трійці, костелом Святих апостолів Петра і Павла, Вірменською церквою, старовинною дерев'яною церквою святого Миколая.

45   Місто також відоме своєю освітньою традицією – колись тут діяла гімназія, яка розташовувалась в приміщеннях Бережанської ратуші, де навчалися майбутні культурні та політичні діячі. Чимало відомих постатей пов’язані із Бережанами, зокрема Маркіян Шашкевич, Олена Кульчицька, Андрій Чайковський,  Брати Богдан та Левко Лепкі, Мирослава Гонгадзе та багато інших. 

   Також присутні мали можливість ознайомитись з тематичною книжковою виставкою та переглянути епізоди з фільму «Страчені світанки», який знімали в Бережанах та околицях міста.  

67   Слова вдячності від викладачів і студентів працівникам музею висловив завідувач кафедри енергетики і автоматики Василь Рамш.

Дякуємо за Вашу щирість, професіоналізм та цікаву подачу матеріалу. Бажаємо натхнення, успіхів та нових звершень у справі збереження та популяризації історії Бережанського краю! Ваша праця та відданість справі збереження історичної спадщини є неоціненним внеском у формування патріотичного світогляду молоді. Завдяки Вам ми змогли ще глибше пізнати історію рідного краю, відчути його унікальну атмосферу та усвідомити важливість збереження культурних цінностей.

Василь РАМШ
завідувач кафедри енергетики і автоматики
Микола ПОТАПЕНКО
доцент кафедри енергетики і автоматики

 

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme