20 березня 2025 року на факультеті енергетики та електротехніки відбувся науково-практичний диспут «Енергетика України в період російської агресії. Роль розподіленої генерації електроенергії для підвищення стійкості енергетики в умовах війни» за участю директора ТОВ «ПРОМ ЕНЕРГО СЕРВІС» (м. Київ) Анатолія Якимовича Задорожного, лауреата Премії Ради Міністрів, нагородженого почесним знаком Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ) «За вагомий внесок у розвиток енергетики України».
Анатолій Якимович – неординарна особа, яка зробила та продовжує робити вагомий внесок у розвиток енергетики України, який в свій час очолював представництво інвестиційної групи в Україні в енергетичній галузі, як традиційної, так і проєктів нетрадиційної та альтернативної енергетики, також пройшов велику професійну школу, зокрема, був на посаді віце-президента корпорації «Хортиця» (м. Запоріжжя), генерального директора Міжгалузевого паливно-енергетичного Консорціуму «Регіон», який був заснований такими потужними підприємствами, як Дніпроенерго, Запорізька АЕС, Запорізький алюмінієвий комбінат, Дніпроспецсталь, Дніпропетровський металургійний комбінат та ін.
Учасниками даного заходу були науково-педагогічні працівники факультету та здобувачі вищої освіти ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
В ході зустрічі спікер звернув увагу на енергетику України до початку російської агресії, яка є однією із основних причин злочинного нападу росії на Україну, також спікер зосередився на проектах «малої розподіленої» генерації (когенерації) електричної та теплової енергії в енергосистемах, теплокомуненерго на базі природного газу, теплогенераторів на біомасі і відходах, відновлюваної енергії сонця, вітру (ВДЕ) на підприємствах, громадських та приватних будівлях, кардинальне зменшення витрат та підвищення енергетичної безпеки тощо.
Анатолій Якимович розповів про проекти генерації електричної енергії з сонця і вітру для домогосподарств, «малих» підприємств, агросектору, проекти комбінованої генерації теплової і електричної енергії на газопоршневих установках (КГУ), а також проекти генерації теплової і електричної енергії на основі газифікації біопалива і відходів, які включають теплогенератори – утилізатори біопалива, ORC-турбіни з генератором, а також когенерацію електроенергії і тепла з синтезгазу на газопоршневих агрегатах (КГУ-ГПА) тощо.
Спікером було наведено різні аналітичні та статистичні дані щодо виробництва електричної та теплової енергії за роками, проведено обґрунтування технічних характеристик та параметрів енергетичних установок, які використовуються для розподіленої генерації, а також надав пропозиції щодо енергоефективності різних проєктів.
Зустріч відбулась в теплій та діловій атмосфері, адже великий досвід діяльності Анатолія Якимовича в галузі енергетики на державних і приватних підприємствах, свідчить про його професіоналізм, цілеспрямованість, відповідальність та системний підхід до вирішення проблемв сфері тепло- та електроенергетики.
Адміністрація та професорсько-викладацький колектив факультету щиро дякує Анатолію Якимовичу Задорожному за змістовну доповідь, цікаву презентацію та професійний досвід, які неодмінно будуть корисними задля якісної та ефективної підготовки здобувачів вищої освіти ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» для відбудови та розвитку нашої країни.
Василь Бунько,
декан факультету енергетики та електротехніки