Дистанційне навчання – це виклик не лише для студентів, а й для викладачів. Тому постає питання, яким чином забезпечити якісне навчання студентів з різних навчальних дисциплін.
Лекційні та лабораторні заняття з дисципліни «Основи цифрового керування та програмування мікроконтролерів» проводяться у відповідності до робочої програми та навчального плану за розкладом. Метою вивчення дисципліни є формування знань і практичних навиків з аналізу роботи та синтезу цифрових систем керування технологічними процесами.
Дистанційне навчання з «Основ цифрового керування та програмування МК» організоване через навчальний портал інституту на базі платформи Moodle з використанням сервісів для відеозв’язку. Лабораторні заняття проводяться за індивідуальними завданнями з використанням пакету прикладних програм MatLab.
5 травня 2020 року к.т.н., ст.викл. кафедри енергетики і автоматики Миколою Потапенком в режимі он-лайн було проведено лабораторне заняття на тему «Дослідження перехідних процесів у цифрових системах керування» в групі Е-31Б. Під час заняття студенти моделювали та досліджували в програмному середовищі MatLab/Simulink динамічні характеристики систем, які містять в контурі регулювання цифровий пристрій.
Крім студентів за ходом заняття мали можливість поспостерігати викладачі кафедри енергетики і автоматики.
Декан факультету Василь Бунько відмітив, що заняття проведено досить ефективно, а дистанційне навчання з даної дисципліни безумовно є цікавим, оскільки кожен студент може навчатися зі свого місця проживання за індивідуальним графіком, без обмежень, оскільки є можливість використовувати матеріали у будь-який момент часу. В свою чергу при дистанційному навчанні зростає відповідальність студента за самоорганізацію та дотримання графіку навчання для вчасного виконання завдань.
Як бачимо, дистанційно навчатись, можна продуктивно й ефективно. Для деяких дисциплін немає ніяких перешкод щодо отримання якісних умінь і знань в умовах карантину.