Підготовка фахівців, здатних обслуговувати та модернізувати існуючі системи автоматизації із застосуванням програмно-апаратних засобів потребує сучасних підходів до навчання та набуття практичних навичок.
Економічно обґрунтовані рішення для задач малої та середньої автоматизації все частіше вимагають застосування програмованих логічних контролерів (ПЛК). ПЛК є основою для багатьох виробничих операцій і здатні виконувати багато функцій.
Використання останніх досягнень у галузі електроніки та мікропроцесорної техніки під час проєктування сучасних ПЛК дає їм змогу за невеликих розмірів забезпечувати високу надійність роботи, продуктивність, розширені функціональні можливості та велику швидкість обробки і передачі даних через мережу.Надзвичайно важливим є налагодження співробітництва факультету енергетики та електротехніки з електротехнічними компаніями, які зацікавлені у формуванні висококваліфікованих фахівців. Так, за ініціативи доцента кафедри енергетики і автоматики Миколи Потапенка розпочато співпрацю з компанією СВ АЛЬТЕРА https://www.svaltera.ua/.
Компанія заснована в 1998 році і на сьогодні займає ключові позиції на українському ринку електротехніки, електроприводу і систем автоматизації технологічних процесів. Вона пропонує максимально ефективні рішення в галузі електропостачання та автоматизації виробництва, що в підсумку призводить до підвищення продуктивності обладнання та якості продукції. За допомогою продукції компанії здійснюється розподіл електроенергії від РП (ТП) і головних розподільних щитів до кінцевого споживача, захист електричних мереж, компенсація реактивної потужності, спеціальні рішення для металургії та хімічної промисловості, а також керування екструдерами, термопластавтоматами, печами, кліматокамерами, системами опалення, водопостачання та вентиляції, холодильною технікою, компресорами, кондиціонерами, насосами, запірною арматурою, різним харчовим, пакувальним, деревообробним, нафтохімічних обладнанням та ін.
Завдяки СВ АЛЬТЕРА лабораторія мікропроцесорної техніки поповнилась навчальними стендами, на яких наочно продемонстровано структуру, функціональні можливості та програмне забезпечення ПЛК для сучасних систем автоматизації технологічних процесів.
Адміністрація факультету енергетики та електротехніки та професорсько-викладацький склад кафедри висловлює щиру вдячність технічному директору СВ АЛЬТЕРА Абдураманову Дмитру Андрійовичу за сприяння у покращенні матеріально-технічної бази та сподівається на подальшу плідну співпрацю задля якісної підготовки фахівців в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
Василь Рамш,
завідувач кафедри енергетики і автоматики