Наукові гуртки відіграють важливу роль у формуванні нового покоління науковців, які можуть впливати на розвиток технологій та виробництв.
Студентський науковий гурток «Електромеханічні та енергозберігаючі системи», який функціонує на кафедрі енергетики і автоматики під керівництвом завідувача кафедри енергетики і автоматики Василя РАМША, доцента кафедри енергетики і автоматики Миколи ПОТАПЕНКА та асистента Віталія ШАРШОНЯ продовжує активно розвивати та розширювати тематику наукових досліджень.
На засіданні гуртка його учасники представили результати своїх останніх практичних розробок, дали оцінку їх ефективності та поділилися перспективами подальших досліджень.
Однією з наукових тем, що викликала особливий інтерес є дослідження продуктивності гранулятора в залежності від зміни частоти струму.
Для проведення дослідження учасники гуртка розробили лабораторний стенд оснащений регулятором частоти струму CFW-300A04P8. Вибрано декілька режимів роботи гранулятора – від низької до високої частоти. Для кожного режиму проводилися серії експериментів, в яких вимірювались продуктивність гранулятора, якість гранул і енергетичні витрати.
Зібрані дані були проаналізовані з використанням статистичних методів, що дозволило виявити кореляцію між частотою струму і продуктивністю гранулятора.
Іншим перспективним напрямком дослідження гуртка «Електромеханічні та енергозберігаючі системи» є підвищення надійності та ефективності роботи електрообладнання.
Безконтактні елементи у системах електроприводу мають важливе значення для забезпечення надійної, довговічної та ефективної роботи обладнання. Сучасні перетворювальні пристрої володіють високими регулювальними характеристиками та енергетичними показниками, мають малі габарити та масу, прості та надійні в експлуатації, забезпечують безконтактну комутацію струмів.
Розроблений стенд для дослідження пускових режимів електродвигунів на безконтактних елементах.
Гуртківці мають змогу провести реальні дослідження та проаналізувати роботу сучасних електронних компонентів у складних електричних системах.
Велику зацікавленість викликала розробка члена студентського наукового гуртка, магістранта Віталія МАРКОВИЧА застосунку для автоматизації системи оцінки технічного стану обладнання підстанції на основі даних тепловізійного обстеження.
Поширена технологія тепловізійної зйомки, яка застосовується у сфері діагностики устаткування підстанції, полягає в тому, що про наявність теплових дефектів в енергетичному обладнанні можна судити з допомогою ручного аналізу після того, як фахівець візьме тепловізор до рук для збору зображень. Цей метод забирає багато часу, коли необхідно терміново виявити несправність великої кількості обладнання, а також мінімізувати діагностичні помилки через недосвідченість або втому персоналу при діагностиці. Зважаючи на недоліки ручного аналізу, доцільно використовувати інтелектуальний метод ідентифікації та діагностики для визначення наявності теплової несправності в обладнанні підстанції. Також важливим є не тільки виявлення дефектів, а й правильна оцінка ступеня його небезпеки для обладнання, що можна виконувати за допомогою даного застосунку.
Учасники засідання мали можливість обговорити свої ідеї та пропозиції, поділитися своїми думками щодо подальшої роботи наукового гуртка у новому навчальному році.