Найважливішою складовою прискорення науково-технічного прогресу є широке впровадження автоматизованих систем керування технологічними установками.
Бурхливий розвиток лазерних технологій дав поштовх до створення і вдосконалення установок лазерної обробки різноманітних матеріалів. Лазерна обробка ґрунтується на застосуванні потужного світлового потоку, що викликає плавлення або випаровування оброблюваного матеріалу.
В даний час лазерну технологію застосовують для різних операцій мікрообробки: різання матеріалів, поверхневої обробки, лазерного зварювання і наплавлення та для інших цілей.
Гравіювання і різання за допомогою лазера можна назвати наймолодшою технологією обробки матеріалів, яка здійснюється лазерними граверами з частотним програмним управлінням (ЧПУ).
На кафедрі енергетики і автоматики активно працюють студентські наукові гуртки. Зокрема, на заняттях студенти здобувають теоретичні знання і вдосконалюють практичні розробки, вчаться передавати власні ідеї та задуми засобами комп’ютерної техніки, розвивають творчі здібності.
Так, студентом групи Е-41Б Павлишиним Н.І. під керівництвом к.т.н., доц. Рамша В.Ю. розроблено і виготовлено гравіювальний верстат з ЧПУ. Лазерний гравер зібрано на апаратній платформі Arduino, керування якого здійснюється з допомогою портативного персонального комп’ютера. Проводяться експериментальні дослідження властивостей матеріалів, якості та швидкості нанесення зображень при зміні параметрів установки.
На черзі й інші розробки студентів-гуртківців кафедри енергетики і автоматики, які будуть використані як в практичних цілях так і в подальших наукових дослідженнях.