Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Від родинних реліквій до культурного скарбу: екскурсія в музей "Cвітлиця майстра»

1    21.09.2023 р. науково-педагогічними працівниками кафедри енергетики і автоматики для студентів академічних груп Е-11Б, Е-12Б факультету енергетики та електротехніки було організовано захоплюючу екскурсію в музей «Світлиця майстра», що знаходиться у с. Слобідка поблизу Тернополя.

     Родинний музей, заснований братами Тарасом і Андрієм Татаринами став місцем збереження та відтворення спадщини минулих поколінь.

 

     У музеї «Світлиця майстра» насамперед представлені старовинні знаряддя праці, інструменти, предмети побуту та посуд, що вже пережили століття свого існування. Важливо відзначити, що більшість цих артефактів збереглися в робочому стані, що є вражаючим свідченням технічної та майстерної вправності минулих поколінь.

 

52      Екскурсію проводив сам власник музею Тарас Татарин, під час якої розповів про історію експонатів, їх призначення. Поділився тим, що окрім сімейних реліквій, у колекції представлені експонати з різних регіонів України. Історія музею почалася з одного столярного інструменту, якому вже понад сто років. Цей інструмент служив своєму власнику і став вихідним пунктом для створення цього унікального музейного простору.

     Музей "Світлиця майстра" розташований у хаті, яку побудував ще дідусь братів Татаринів, переселенець із Сяноцького повіту. Цей будинок є не лише архітектурним артефактом, але й історичним свідком подій того часу. У музеї можна побачити лемківську "світлицю", де розміщувалася кухня та піч для випікання хліба. Автентичні балки та інші деталі інтер'єру роблять це місце особливо атмосферним та насиченим історією.

43     Музей також демонструє різні технічні засоби, що практикувалися в минулому, які допомагають відобразити побут селян кількох минулих століть. Зокрема,  можна віднайти старовинні гасові лампи, жорна для перемелювання борошна, старовинну ступу та різноманітні м'ясорубки тощо. Кожен експонат можна взяти до рук, відчути енергетику майстрів, які працювали з цими інструментами десятки чи сотні років тому.

     Цей унікальний музей став не лише місцем збереження старожитностей родини Татаринів, але і важливим аспектом вивчення історії рідного села. За планами родини – дослідження палі зі старого млина, які знайшли в місцевому ставку, а також відтворення зображення цього млина у дереві. Такий підхід допомагає зберегти і відтворити культурну спадщину свого роду та західного регіону України  в цілому.

     Музей "Світлиця майстра" втілює в собі важливий аспект археологічного та етнографічного дослідження культурної спадщини. Він показує, яким був побут селян століть тому, та є важливим джерелом для вивчення і збереження історії та традицій нашого краю.

    Пан Тарас і його родина надзвичайно приємні та щирі люди, які зберігають та з радістю передають свої знання про нашу культуру, традиції, ремесла з покоління в покоління.

7     Від імені викладачів та студентів, висловлюємо щиру подяку родині Татаринів за цікаву, змістовну та приємну зустріч.

Василь РАМШ,
к.т.н., доц., завідувач кафедри
енергетики і автоматики

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme