Виїзні заняття на виробництві - це важлива складова освітнього процесу, яка передбачає безпосередню взаємодію здобувачів вищої освіти із виробничими об’єктами та технологічними процесами, і дає можливість отримати практичні навички роботи та поглибити теоретичні знання, отримані в навчальних авдиторіях під час лекцій.
В рамках проведення тижня кафедри енергетики і автоматики 18 березня 2025 року для здобувачів ОС «Бакалавр» ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» старшим викладачем кафедри Петром Дарморісом проведено відкрите виїзне заняття з навчальної дисципліни «Монтаж енергообладнання і систем керування». Заняття проведене на базі Бережанського РЕМ АТ «Тернопільобленерго» на тему «Монтаж трансформаторних підстанцій», яке відбулося за сприяння та участі головного інженера РЕМ Андрія Сагайдачного та старшого диспетчера Юрія Скальського, випускника нашого факультету, які є досвідченими фахівцями у галузі електроенергетики та активно впроваджують сучасні технології та обладнання у виробничий процес.
Метою виїзного заняття було ознайомлення здобувачів вищої освіти із передовими технологіями та технікою ведення електромонтажних робіт споживчих трансформаторних підстанцій. Під час заняття студенти мали можливість безпосередньо ознайомитись із сучасною змонтованою трансформаторною підстанцію напругою 10/0,4кВ, яка встановлена на вулиці Депутатській у м.Бережани, вивчити усі вузли підстанції та її комплектуючі, а також ознайомитись з елементами монтажу електроустаткування даної ТП.
Головний інженер Андрій Сагайдачний ознайомив присутніх з перспективами розвитку та функціонування району електричних мереж, будівництвом сучасних трансформаторних підстанцій та ліній електропередач з метою підвищення надійності електропостачання та економії електроенергії в районі, а також вивченням передового досвіду ведення електромонтажних робіт.
Старший диспетчер Юрій Скальський продемонстрував здобувачам вищої освіти роботу диспетчерської служби та її функціональність, яка реалізована на базі програмного комплексу АСТОР (Автоматизована система технічного огляду і ремонту) .
Даний досвід сприятиме здобувачам вищої освіти отримати практичні навички та допоможе краще зрозуміти процеси, з якими вони будуть зустрічатися у своїй професійній діяльності. Такі виїзні заняття є важливою складавою підготовки майбутніх фахівців в галузі електричної інженерії, які дозволяють наочно знайомитися з новітніми технологіями ведення електромонтажних робіт та допоможуть їм бути готовими до сучасних викликів в електроенергетиці.
Олександр Кондрат,
асистент кафедри енергетики і автоматики