На факультеті енергетики та електротехніки функціонують студентські наукові гуртки, учасники яких проводять дослідження з актуальних проблем в галузі електроенергетики та програмування елементів систем автоматики, розробляють нестандартне обладнання та електроустаткування для лабораторно-технічної бази інституту.
Результатом таких досліджень є випускна бакалаврська робота здобувача вищої освіти Юрія СКРИГУНЦЯ під керівництвом доцента кафедри енергетики і автоматики Василя БУНЬКА. Метою бакалаврської роботи є розробка та виготовлення експериментальної установки для дослідження фотоелектричних елементів з використанням трекерної системи позиціонування.
Для отримання максимальної кількості енергії сонячна панель повинна бути перпендикулярною до джерела світла. Сонячна панель повинна мати можливість стежити за рухом сонця, щоб отримати максимально можливу потужність. Таке рішення полягає у використанні системи стеження, яка підтримує ортогональне положення панелі з джерелом світла.
Головним центром операцій управління в сонячному трекері є платформа ArduinoUno, в яку завантажено програмне забезпечення для моніторингу позиції сонця в реальному часі. Зміна положення панелі відбувається за допомогою двох сервоприводів, а відслідковування за сонцем здійснюється через 4 фоторезистори.
До основних вузлів дослідної установки відноситься фотоелектричний елемент AXIOMA energy AX-30, контролер сонячної панелі DY-1024, система накопичення енергії BMS (Battery Management System), виконавчий механізм – цифровий сервопривід та мікроконтролер Atmel AVR (тип ATmega328P).
Дана експериментальна установка буде використовуватись в освітньому процесі в лабораторії енергозбереження для випробування сонячної трекерної системи та дослідження кількості отриманої енергії за рахунок розробки системи автоматичного позиціонування елементів сонячної батареї в найбільш ефективне положення.