На сучасному етапі здобуття якісної освіти в Україні, проведення лекцій фахівцями-практиками з певної галузі є важливою ланкою, доцільною та ефективною формою організації освітнього процесу у закладі вищої освіти.
Такі методи та форми залучення провідних фахівців-практиків до освітнього процесу в галузі електричної інженерії запроваджені в інституті та на факультеті енергетики та електротехніки зокрема.
25 березня 2021 року відбулась лекція-семінар з навчальної дисципліни «Проектування та обслуговування систем відновлювальної енергетики», організована викладачами кафедри енергетики і автоматики для здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Для проведення лекції-семінару на тему: «Основи побудови та експлуатації геліоколекторних станцій» було запрошено представника ради роботодавців факультету, директора електроінжинірингової компанії «SimpleEnergy» (ТОВ «Сімпленерджі» https://simpleenergy.com.ua) Віталія УСТИМЧУКА, з якою факультет веде тісну співпрацю.
ТОВ «СІМПЛЕНЕРДЖІ» – українська інжинірингова компанія, яка розробляє та впроваджує проєкти за такими напрямами:
SIMPLEENERGY є ексклюзивним представником компанії DIMAS (Греція) в Україні, європейського виробника високоякісних плоских сонячних колекторів, яке на сьогоднішній день надає послуги з проєктування, продажу обладнання та реалізації проєктів в альтернативній енергетиці: системи гарячого водопостачання та опалення на базі сонячних теплових колекторів, сонячні та вітряні електростанції, біогазові установки.
Компанія впроваджує енергоефективні рішення з опалення та гарячого водопостачання на базі надійних теплових насосів CTC (Швеція), а також є партнером відомої французької компанії Schneider Electric.
SIMPLEENERGY має досвід в реалізації проєктів з розподілу електроенергії та автоматизації технологічних процесів, реконструкції виробництв, ретрофіту низької напруги тощо.
На початку заняття Віталій УСТИМЧУК коротко розповів про діяльність компанії та реалізацію багатьох проєктів в Україні.
Особливу увагу було сконцентровано на тему заняття, яка полягала у проведенні розрахунків, проєктуванні, монтажу, обслуговуванні та використанні геліоколекторних установок, котрі на сьогоднішній день є альтернативними елементами в системах гарячого водопостачання та теплопостачання різних об’єктів.
В ході заняття, яке відбувалось в онлайн режимі, студенти жваво обговорювали всі новітні технології, котрі впроваджуються даною компанією, була цікава дискусія у форматі запитання-відповіді, а також розглянуто багато цікавих схем використання геліоколекторних станцій та зроблено відповідний порівняльний аналіз вакуумних та плоских сонячних колекторів.
Адміністрація факультету енергетики та електротехніки щиро вдячна директору компанії «SIMPLEENERGY» Віталію УСТИМЧУКУ за всебічну підтримку, тісну співпрацю та участь у проведенні лекційних занять для ефективного забезпечення якості освітнього процесу та набуття фахових компетентностей підготовки фахівців освітньо-професійної програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».