Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Науковий диспут «Формування стратегії еко-інноваційного розвитку сільськогосподарського виробництва як складової економічної та продовольчої безпеки України»

Відповідно до плану роботи студентського наукового гуртка «Сучасний економіст» 28 березня 2024 року відбувся науковий диспут на тему «Формування стратегії еко-інноваційного розвитку сільськогосподарського виробництва як складової економічної та продовольчої безпеки України», присвячений обговоренню питань визначення особливостей еко-інновацій в агарному секторі економіки та причин, що стримують їх розвиток, обґрунтування доцільності впровадження еко-інновацій в органічному агровиробництві.

Перед студентською аудиторією виступила керівник гуртка к.е.н., доцентка Галина ХРИСТЕНКО, яка наголосила, що в умовах сучасних викликів, таких як війна, зміна клімату та деградація земель, еко-інноваційний розвиток сільськогосподарського виробництва  стає не лише важливим фактором економічного зростання, але й ключовою складовою забезпечення продовольчої безпеки України.

Завідувачка кафедри економіки і менеджменту Ірина ГУРСЬКА зазначила, що питання впровадження еко-інновацій в сільське господарство є актуальним, оскільки інновації є запорукою підвищення екологічної, економічної та соціальної ефективності аграрного виробництва.

У роботі диспуту взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 051 «Економіка». Предметом дискусії стали питання стратегії еко-інноваційного розвитку аграрного виробництва; ролі держави у створенні сприятливого середовища для впровадження еко-інновацій в агровиробництво.

  Святослав ЛУГОВИЙ, здобувач вищої освіти 3 курсу спеціальності 051 «Економіка», презентував доповідь «Перспективи розвитку органічного землеробства в Україні». Він зазначив, що органічне виробництво є практичною реалізацією концепції сталого розвитку сільських територій, що передбачає поєднання економічного зростання, екологічної безпеки та соціального захисту як взаємодоповнюючих елементів ефективного стратегічного розвитку економіки України.

Стратегію інноваційного розвитку органічного агровиробництва в Україні висвітлено у доповіді Христина РАКОЧА, здобувачка вищої освіти 4 курсу спеціальності 051 «Економіка». Доповідачка акцентувала увагу, що забезпечення сталого розвитку агросфери неможливе без розробки нової, соціально відповідальної стратегії ведення сільського господарства, метою якої є збалансування економічних, соціальних та екологічних процесів як у середині конкретної держави, так і на світовому рівні. В сучасних умовах зростання антропогенного впливу на навколишнє середовище та необхідності досягнення продовольчої безпеки органічне виробництво є перспективним напрямом розвитку аграрного сектора економіки України.

Після обговорення та жвавих дискусій завідувачка кафедри економіки і менеджменту Ірина ГУРСЬКА, підвела підсумки заходу, відзначила високий науковий рівень доповідей здобувачів вищої освіти, цікаву подачу матеріалу та подякувала усім учасникам заходу.

Керівники гуртка: к.е.н., доцентка Ірина ГУРСЬКА

к.е.н., доцентка Галина Христенко

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme