Стратегія реформування вищої освіти передбачає створення системи моніторингу та постійного поліпшення якості вищої освіти, що відповідає рекомендаціям і стандартам Європейського простору вищої освіти, враховує кращі світові практики та виступає головною технологією досягнення відповідності освітньої системи вимогам і потребам суспільства.
На виконання наказу директора № 8 від 04.02.2025 року «Про проведення моніторингу та перегляду освітньо-професійних програм» 4 березня 2025 року відбулось засідання кафедри обліку і аудиту за участю декана факультету економіки і туризму Любові ЯРЕМИ, членів проєктної групи ОПП «Облік і аудит»: Орести БОДНАР, Оксани СЛИВІНСЬКОЇ, Володимира ГАБОРА та старших викладачок кафедри: Ірини СТЕМКОВСЬКОЇ і Оксани ЗІНИЧ, на якому здійснено моніторинг освітньо-професійної програми «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» галузі знань 07 «Управління та адміністрування», що реалізується на даній кафедрі.
Учасники зустрічі відмітили, що при оновленні освітньої програми були враховані рекомендації і накази Міністерства освіти і науки України, відгуки й пропозиції роботодавців, здобувачів вищої освіти, викладачів, попит на ринку праці тощо. Любов ЯРЕМА виступила з роз’ясненнями щодо застосування Критеріїв оцінювання якості освітньої програми у світлі сучасних вимог.
На засіданні обговорили доцільність більш повного застосування в освітніх компонентах ЗК 16 «Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності». Також розглянули доцільність розширення переліку вибіркових дисциплін.
За результатами проведеного моніторингу розроблено проєкт освітньо-професійної програми «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю D1 «Облік і оподаткування» галузі знань D «Бізнес, адміністрування та право» 2025 року вступу, який буде розміщений на офіційному сайті інституту для публічного обговорення.
Ореста БОДНАР,
гарант ОПП «Облік і аудит»