Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Обговорення проєкту ОПП «Облік і аудит» зі здобувачами вищої освіти та випускниками спеціальності «Облік і аудит»

З метою удосконалення змісту освітньої програми, відповідності її вимогам ринку праці та врахування думки випускників і здобувачів вищої освіти 28 листопада 2024 року відбулося обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування». На засіданні були присутні члени проєктної групи, викладачі кафедри обліку і аудиту, здобувачі вищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування»: Вікторія МИКОЛИШИН, Софія КРАВЕЦЬ, Ярослав ЯЦИКІВ, Ірина ДАНИЛІВ та випускники спеціальності «Облік і аудит»: Галина НЕЧИПОР, Оксана ХАМАР, Зоряна БАРАН, Сергій МАГЕРА, Ольга БОДНАР, Галина ВІЛЬЧИНСЬКА, Віталій КИЯК, Наталя КОВАЛЬСЬКА, Галина КІНДРАЦЬКА.

З вступним словом виступила Ореста БОДНАР, к.е.н., доцент, гарант ОПП «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, яка зазначила, що ОПП орієнтована на підготовку фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у сфері обліку, аудиту та оподаткування в процесі професійної діяльності, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

Оксана СЛИВІНСЬКА, к.е.н., доцент, член проєктної групи ОПП «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, наголосила, що програма реалізує підвищення рівня знань та навичок з реалізації практики і методики обліку, оподаткування, аудиту шляхом забезпечення системної інтегрованої підготовки фахівців, орієнтована на базову підготовку сучасних бухгалтерів, податківців, аудиторів, які є ініціативними й здатними до швидкої адаптації до умов і викликів сучасного економічного середовища.

Володимир ГАБОР, к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту, зазначив, що освітньо-професійна програма сформована з акцентом на опанування професійних дисциплін, що формують фахові компетенції, необхідні здобувачам вищої освіти для зайняття посад бухгалтера, аудитора, зокрема в аграрному бізнесі та інших сферах діяльності.

Ірина СТЕМКОВСЬКА, старша викладачка кафедри обліку і аудиту, відмітила, що набуття знань і навичок з освітніх компонент та ефективна їх реалізація є основою конкурентоспроможності фахівця та запорукою успішної професійної діяльності. Вона зазначила, що освітня програма включає важливі і необхідні обов’язкові дисципліни, які забезпечують отримання високого рівня знань з організації та методики обліку, оподаткування, аналізу та аудиту.

Для обговорення було представлено проєкт освітньої програми «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2025 року вступу. Студенти та випускники ознайомилися з її структурою та змістом, зосередивши увагу на вибіркових дисциплінах, які поряд з обов’язковими беруть участь у формуванні загальних та фахових компетентностей, адже вони складають не менше 25% загального обсягу навчального навантаження. Крім того, вибіркова складова забезпечує формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти та дозволяє розширити і поглибити рівень знань з облікових дисциплін.

Здобувачі вищої освіти та випускники розмірковували, якими навичками комунікації має володіти успішний фахівець в сфері обліку і оподаткування. Адже в його діяльності важливі не лише професійні знання та навички, а й комунікативні вміння та компетентності, серед яких стандарт вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти виділяє наступні: вміння працювати в команді, соціальна та культурна обізнаність, толерантність, тактовність, критичне мислення, лідерство, відповідальність, дисциплінованість, пунктуальність та інші.

Член проєктної групи, здобувачка Вікторія МИКОЛИШИН, відмітила, що ОПП «Облік і аудит» структурно й логічно побудована, перелік й обсяг обов’язкових компонентів сприяє наданню системних та якісних професійних знань, вмінь і навичок, забезпечує набуття здобувачами вищої освіти необхідних компетентностей зі спеціальності «Облік і оподаткування».

Ірина ДАНИЛІВ, студентка третього курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування», розповіла про свої позитивні враження від виїзних занять і залучення практикуючих спеціалістів до організації освітнього процесу та висловила побажання студентів збільшити кількість таких занять, оскільки вони сприяють кращому засвоєнню матеріалу та формуванню вмінь і навичок, необхідних для забезпечення конкурентних переваг на ринку праці.

Під час зустріч було також проведено комплексний аналіз структури діючої ОПП «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Гарант Ореста БОДНАР акцентувала увагу на тому, що останніх три роки особлива увага приділялась оновленню переліку та змісту освітніх компонент ОПП відповідно до вимог часу та пропозицій стейкхолдерів (роботодавців, здобувачів, представників академічної спільноти, які долучались до обговорення та рецензування ОПП). Вчергове проведено комплексний аналіз складу та обсягу обов’язкових і вибіркових компонентів, відповідності змісту програми сучасним вимогам ринку праці та науковим досягненням, ефективності реалізації програми в контексті досягнення запланованих результатів навчання. Гарант ОПП додала, що зміст вибіркових дисциплін оновлюється з урахуванням: сучасних наукових розробок в галузі управління та адміністрування; змін у ринковому середовищі України; інтересів працедавців і потреб ринку праці та з урахуванням зворотного зв’язку всіх стейкхолдерів освітнього процесу.

Зоряна БАРАН, випускниця спеціальності «Облік і аудит», головний спеціаліст-бухгалтер Нараївської сільської ради, на основі власного досвіду роботи за фахом зазначила, що вивчення обов’язкових компонентів циклу спеціальної (фахової) підготовки та вибіркових компонентів ОПП «Облік і аудит» сприятиме працевлаштуванню за обраним фахом.

Галина НЕЧИПОР, випускниця спеціальності «Облік і аудит», головний спеціаліст-бухгалтер відділу культури, релігій, туризму та спорту Саранчуківської сільської ради, відмітила, що ОПП «Облік і аудит» враховує сучасні вимоги до вирішення практичних питань, формує фахівців з новим перспективним способом мислення, здатних не лише застосовувати існуючі методи обліку та аудиту, але й розробляти нові на базі сучасних досягнень.

Оксана ХАМАР, випускниця спеціальності «Облік і аудит», головний бухгалтер комунального підприємства «Благоустрій-Сервіс» Саранчуківської сільської ради, запропонувала до вибіркових компонентів включити дисципліну «Судово-бухгалтерська експертиза», оскільки дана дисципліна сприятиме формуванню у студентів практичних навичок поглибленої перевірки правильності оформлення документів, співставлення даних бухгалтерських регістрів із даними первинних документів, відповідності оформлення господарських та фінансових операцій вимогам чинного законодавства.

Ольга БОДНАР, випускниця спеціальності «Облік і аудит», економіст ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», відмітила доцільність впровадження даної освітньої компоненти замість дисципліни «Облік в малих підприємствах».

Учасники обговорення висловили свої враження щодо якості реалізації освітньої діяльності за ОПП та підтримали запропоновані пропозиції. Дискусія була цікавою та конструктивною.

Випускники та здобувачі вищої освіти одноголосно підтримали пропозицію щодо залучення до освітнього процесу більше фахівців-практиків, шляхом проведення гостьових лекцій з різних дисциплін.

Підсумки обговорення підвела гарант ОПП «Облік і аудит» Ореста БОДНАР, яка рекомендувала проєктній групі прийняти до уваги і врахувати надані пропозиції.

Ореста БОДНАР,

гарант ОПП «Облік і аудит»

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme