Серед світових Богородичних духовних центрів, визнаних у християнському світі, є і невеличке українське село, яке навіть не на кожній мапі можна знайдти. Та дорогу сюди знають тисячі вірян різних конфесій. До цього благословенного Богом місця прочани приходять цілорічно, як до цілющого джерела, за зціленням спраглих душ.
За переказами, один побожний чернець, коли на Київ напали монголо-татари, подався лісами та степами на захід, утікаючи від зайд, що плюндрували українську землю. Довго мандрував він, не день і не два, та й якось надвечір дійшов аж на галицьке Поділля, у густі ліси над Стрипою. Виснажений, упав чернець у п’янкі трави та й заснув, зморений. А коли вранці прокинувся, то побачив, яка навкруги прекрасна місцина – річка, ліси, високі трави, а над левадою - щось блищить, аж світиться. Поволі пішов туди і став як укопаний: над джерелом побачив святий образ Божої Матері. Упав чернець від здивування на коліна, віддав Пречистій поклін. А місце, де його напередодні «зарвав» сон, так і назвав – Зарваницею. Із часом монах біля того джерела збудував капличку. І почули люди про ченця та про те диво – появу святого образу та й почали селитися неподалік, біля святого місця...
Марійський духовний центр – це не одна церква, а цілий комплекс культових споруд. Серед них: Надбрамна Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці, собор Зарваницької Божої Матері, якому в 2019 році надали статус Малої базиліки, Підземна церква Святої Трійці, церква з Хатиною Матері Божої, церква Пресвятої Євхаристії, Вифлеємський комплекс та Український Єрусалим. Також тут знаходиться відома Зарваницька купіль святої Анни, чудотворне джерело та дві каплиці. В одній із них встановлено фігуру монаха, якому за легендою, з’явилася Богородиця ще в далекому XIII столітті. І все це далеко не вичерпний список місць, які можна побачити, відвідавши Зарваницю.
У місяць травень, який приурочений молитовному пошануванню Пресвятої Богородиці, напередодні свята дня матері, студенти інституту відвідали духовний центр Зарваниця. У своїх молитвах молодь звернулась до Богородиці за мир в Україні, щасливе повернення наших захисників, за здоров’я і благополучне життя своїх матерів і наставників. Пройшли Хресну Дорогу, побували в українському Єрусалимі, хлопці виявили бажання зануритись у купіль святої Анни. Перебування у святому місці дає можливість всім доторкнутись до Божої любові, через тишу і молитовне самозаглиблення.
Додому повертались з неймовірними враженнями і піднесеним настроєм.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ