30 червня викладачі інституту взяли участь в поминальних заходах біля меморіального знаку, на території навчального закладу, по вшануванню жертв сталінських репресії.
У вересні 1939 року більшовицька армія перейшла кордон по річці Збруч, окупувала Галичину і оголосила військове положення, розпочавши нову епоху, і на Бережанщині почалися масові арешти інтелігенції, власників землі і іншої приватної власності. Заарештовані утримувались у в’язниці, яка була побудова ще наприкінці XIX століття для придушення повстань і національного руху українців проти влади пануючої Австро-угорської імперії та обгороджена колючим дротом, вікна забиті дошками. Відвідувати в'язницю і ув'язнених родичам не дозволялося. На всі питання була одна відповідь: «Тут такого немає».
В'язні утримувалися в жахливих, антисанітарних умовах, доводилося більше стояти, ніж сидіти, а спали так тісно, що повертатися на інший бік доводилося одночасно всім в камері. Нар не вистачало, спали на цементній підлозі. На допитах підозрюваних піддавали жорстоким тортурам, примушуючи підписувати визнання у вигаданих енкаведистами злочинах і оговорювати інших.
В березні 1941 року пройшла нова хвиля арештів. Тепер головними «ворогами» вважалися молоді, свідомі місцеві жителі – українці, поляки, підозрювані в антирадянських настроях, іноді просто люди з неслов'янськими прізвищами. 22.06.1941 року, з початком військових дій Гітлера проти СРСР, почалися масові розстріли у в'язницях, криваві розправи. Не дивлячись на рев постійно включених двигунів тракторів, мешканці околиць всі ці дні чули з в'язниці постріли і крики людей.
Найбільші вбивства невинних людей здійснювалися більшовиками з 25 по 30 червня 1941 року. Всього тепер відомо про понад 270 вбитих і закатованих.
Священники різних конфесій та присутні у поминальному заході спільною молитвою вшанували пам’ять невинно закатованих українських патріотів, істориками та духовенством було зроблено екскурс в історичне минуле і проведений аналіз із сьогоденням, душевно і трепетно був прочитаний тематичний вірш, а працівниками бібліотеки була зроблена поминальна експозиція. Усі бажаючі мали змогу покласти квіти та лампадки до пам’ятного знаку.
В одній з колишніх камер смертників цієї будівлі, переданої агротехнічному інституту, обладнана кімната-музей пам'яті жертв сталінських репресій. Експозиція музею висвітлює масові сталінські репресії, які здійснювались на Бережанщині в період з 1939-1941 років.