Багато віків творить свою власну історію і культуру український народ. Він вистояв у найтяжчій борні за своє існування із кочовими ордами, монголо-татарською навалою, вторгненням татарських і турецьких завойовників та зберіг свою мову і культуру під час тривалого перебування під владою сусідніх держав.
Війна не обійшла нашу державу і тепер. До недавна ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же наше мирне небо обпалене полум’ям війни. До доленосних подій Революції Гідності багато українців не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні! Героям слава!», а тепер вони набули нового реального непідробного святого змісту. Тепер всім зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – це наші хлопці, чоловіки та жінки, це мужні воїни, що зі зброєю в руках захищають східний кордон України, це лікарі, які виривають поранених в АТО з лап смерті, ставлять їх на ноги, це волонтери, на плечах яких тримається забезпечення нашої армії продуктами, обмундируванням, медикаментами та багато чим іншим, вкрай необхідним у щоденній ратній роботі солдата.
Коли перед очима проходять кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, ми розуміємо, що слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» стали для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом нескореної душі.
Саме під таким гаслом в нашому навчальному закладі відбувся онлайн-концерт «Пісні, обпалені війною», метою якого було сформувати у свідомості студентів уявлення про об’єктивні причини виникнення козацтва та його роль в житті і розвитку українського суспільства, про маловідомі факти українських визвольних змагань, про події в зоні АТО, ознайомити з історією створення війська козацького, УСС та героїчним минулим українського козацтва і стрілецтва, виховувати у студентів відчуття внутрішньої свободи та поваги до держави, любові до Батьківщини, національної свідомості, гідності, усвідомлення приналежності до рідної землі, українського народу.
В концерті взяли участь жіночий вокальний ансамбль та чоловічий квартет під керівництвом Плонки О.Р., талановиті студенти – вокалісти Скрипка Михайло, Ломага Віктор, Духній Маряна. Тарас Більський емоційно читав поезію. Ведучими концерту були Пришляк Уляна та Глубіш Назарій. Захід організували і провели працівники відділу гуманітарної освіти, виховання і студентських справ та активісти студради БАТІ.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ