Якість освіти втрачає свою цінність, якщо життю та здоров’ю здобувачів освіти або працівників закладу під час освітнього процесу загрожує небезпека. Створення безпечного освітнього середовища складається з багатьох компонентів, дотримання чималої кількості вимог — будівельних, електричних, санітарних та інших, а також потребує координації зусиль великої кількості людей – насамперед керівників закладів освіти, територіальних правоохоронних органів, керівників різних підрозділів і, звичайно, самих учасників освітнього процесу: студентів, кураторів, науково-педагогічних і педагогічних працівників.
Відділом гуманітарної освіти, виховання і студентських справ інституту був організований семінар-практикум для кураторів академічних груп на тему: «Теоретичні, методичні засади навчально-виховної роботи зі студентською молоддю щодо питань безпеки життєдіяльності».
Мета проведення цього заходу – поглибити знання кураторів щодо організації та змісту роботи з дітьми з питань формування безпечної поведінки в довкіллі, активізувати їх знання з охорони життя та здоров’я молоді, норм поведінки у надзвичайних ситуаціях і в часі військового стану.
Перед учасникам заходу виступили:
- Завідувач навчально-консультаційного пункту м. Бережани НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області – Григорій ЛЕХНЯК;
- Провідний інспектор ДСНС відділу запобігання надзвичайних ситуацій Тернопільського РУГУ ДСНС України в Тернопільській області – Володимир ДІДУХ;
- Представник ювінальної комісії, лейтенант поліції, старший інспектор СЮП ПП Тернопільською РУ поліції ГУНП в Тернопільській області – Ростислав СТЕПАНЧАК;
- Головний спеціаліст з безпеки освітнього середовища Бережанської міської ради – Галина МИХАЛЬЧУК;
- Заступник директора з навчально-виробничих питань та адміністративно-господарської роботи – Петро МАТВІЇШИН;
- Старший викладач кафедри екології і збалансованого природокористування Степан АДАМІВ.
Найважливішим є те, що слухачі виявили активність й висловили свої пропозиції та побажання щодо покращення умов праці й техніки безпеки. Учасники семінару також поспілкувалися із спікерами, які упродовж своїх виступів ділилися важливою інформацією та корисними порадами.
Дякуємо усім запрошеним спікерам та учасникам семінару не лише за участь, а й за активність під час обговорень, адже це питання, від яких сьогодні залежить життя кожного.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ