В перше в Україні, у Галичині, свято Матері відзначалося в 1929 році. У цей день люди в національному одязі йшли зранку до церкви на богослужіння, а пізніше тисячі дітей під звуки музики, з квітами в руках йшли вулицями міст чи сіл до площі, де відбувалося свято. Пісні, вірші, вистави, виставки виробів, квіти, жарти, сміх були адресовані матерям.
Після 1939 року це свято було заборонене. Але відновлюється Україна, а разом з нею і ті свята, які були дорогими нашому народові. З 1999 року Свято матері повернулося в Україну і святкується у другу неділю травня.
Це свято материнства та любові, доброти і сімейних цінностей, свято дітей та батьків. Це сімейне та суспільне свято, що дає можливість висловити вдячність за щоденну любов, турботу та зусилля матерів. Пронизане теплими почуттями, як теплі лагідні травневі дні, свято усіх мам нагадує нам про найважливішу людину у житті кожного. Адже наші матері дарують нам життя, а потім стають першим зразком для наслідування.
Цього року це свято також співпало із стародавнім Українським обрядом водіння гаївок – це свято великої радості Воскресіння Господнього, яке традиційно увінчує відзначення Великодніх днів. Підтримують з року в рік давній християнський звичай і у Бережанській громаді.
12 травня відбулась концертно-мистецька програма за участю творчих та хореографічних колективів «Гаївки надії» під гаслом «Христос Воскрес – Воскресне Україна» у якій взяв участь і наш танцювальний колектив «Акцент».
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ