«ТИ ЯК?» - Так називається Всеукраїнська Програма ментального здоров’я, ініційована Оленою Зеленською, в рамках якої, у нашому закладі відбувся круглий стіл на тему: "Турбота про ментальне здоров'я".
Кожен може поставити собі запитання: «А що таке ментальне здоров’я?» Наскільки воно важливе в моєму житті? І у кожної особистості відповідь на це запитання буде іншою, і це буде правильно. Бо в поняття ментального здоров’я можна вкладати багато аспектів нашого життя: відсутність розладів чи глобальних проблем, благополуччя в сім’ї, можливість давати раду життєвим викликам внутрішні наші ресурси, продуктивна праця, відчуття безпеки, саморозвиток та ін. Турбота про себе - це необхідність, а не розкіш.
Ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Важливість ментального здоров’я неможливо переоцінити. Воно впливає на все: думки, відчуття та поведінку, ставлення до себе та інших, а також відношення до повсякденних проблем.
Учасники круглого столу обговорювали різноманітні техніки, які допомагають заспокоїти думки, знизити тривожність та збільшити концентрацію та зосередженість. Обговорювали рекомендації з психологічної гри "Не стресуй" де молодь протягом тижня спостерігає за собою та формує особисту аптечку самодопомоги, яка складається з різних дихальних вправ, технік м'язової релаксації, позитивних тверджень, улюблених висловів та дій ауторенінгу, котрі допомагають зняти напругу, відчувати розслаблення та відновлення сил.
Щоб уникнути проблем зі своїм ментальним здоров'ям, Володимир Миколайович акцентував увагу на дотриманні правил психогігієни, а також озвучив ряд рекомендацій щодо відновлення ментального здоров'я. Якщо у вас виникли якісь проблеми з ментальним здоров'ям, відновитися вам допоможуть наступні поради: Підтримуйте спілкування з друзями та рідними. Самотність веде до самоізоляції, втрати соціальних навичок, і як наслідок – до пригніченого настрою, депресії та психічних розладів. Користуйтеся соціальними мережами в рамках розумного. Соцмережі дозволяють підтримувати контакт з соціумом та спілкуватися між собою людям, яких розділяє велика відстань. Займайтеся спортом. Регулярні фізичні вправи покращують сон та самопочуття, дають змогу почуватися більш розслабленим та сприяють виробленню ендорфінів – гормонів радості, які позитивно впливають на настрій. Частіше бувайте на природі. Навіть коротка прогулянка парком суттєво покращує ментальне здоров’я, дозволяє відійти від стресу та тверезо проаналізувати ту чи іншу ситуацію. Вчіться новому. Люди, що займаються самоосвітою та саморозвитком більш стресостійкі, вони легше переживають різні негаразди та швидше адаптуються до зовнішніх обставин. Це підтверджено науковими дослідженнями.
Завершилась зустріч взаємними теплими та підтримуючими побажаннями.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ