26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.
Сьогодні виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС.
З нагоди річниці трагічної сторінки історії нашої держави та вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС викладач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, ліквідатор аварії на ЧАЕС І категорії, голова Бережанської районної спілки «Чорнобиль» Степан АДАМІВ взяв участь в загальноміських тематичних заходах.
Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом та передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу!