З настанням Великого посту Церква пропонує вірним велику кількість різних молитов і богослужінь, які допомагають відкрити покаянний дух і достойно пройти шлях до Воскресіння. Серед них є богослужіння, яке не відображене в церковному уставі, проте досить популярне серед вірних – це Хресна Дорога. На Хресній дорозі є 14 так званих "стацій", кожна з яких символізує певну подію Хресного шляху Ісуса.
Походження Хресного Шляху сягає витоків християнства, коли учні Ісуса Христа намагалися пройти слідами Учителя в Єрусалимі на згадку про Його страждання та Воскресіння. Відкрито паломництва почали здійснювати за імператора Костянтина, і відомо, що вже тоді раз в році у Велику п’ятницю паломники проходили процесією по Святому місті. Згодом встановили певний маршрут, який завершувався на місці Храму Воскресіння Господнього.
Вже стало доброю традицією в нашому освітньому закладі щотижня у часі Великого посту за участі студентської молоді проводити Хресну Дорогу в академічній каплиці. Студенти, які проживають у гуртожитку, разом з вихователем, стають молитовними учасниками Хресної Дороги. Молодь стоячи на колінах з великим трепетом читає стації скорботної ходи, даючи можливість іншим учасникам страсного богослужіння думкою заглибитись у згадані події. Молитовна спільнота духовно відчуває страшні наслідки гріха, що спричинили таку люту, невинну смерть, а також і безмежну Божу любов до людини, яка хоче виправити своє грішне життя – покаянням. Особливість Хресної Дороги у відкритті християнином духовного серця, заглиблення у власну душу аби побачити недоліки свого життя через призму духовно-емоційного пережиття страждань Ісуса Христа.
Молільники просять Божого заступництва для українського народу, українських матерів, які у тривозі за майбутнє своїх дітей, за усіх, хто допомагає Україні у нерівній важкій боротьбі, за українських волонтерів, що жертвують свої сили та час для того, щоб послужити ближнім у найтяжчу хвилину. Та найбільше – за захисників, за усіх поранених воїнів, полонених, щоб Господь зцілив їхні рани та полегшив їхні страждання.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ