Відокремлений підрозділ
Національного університету біоресурсів і природокористування України
БЕРЕЖАНСЬКИЙ АГРОТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Україна тримає стрій!!!

Запрошуємо на здобуття освіти за такими спеціальностями

051 ЕКОНОМІКА
071 ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 МЕНЕДЖМЕНТ
101 ЕКОЛОГІЯ
122 КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ
141 ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА
201 Агрономія
205 ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО
206 САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО
208 АГРОІНЖЕНЕРІЯ
242 ТУРИЗМ І РЕКРЕАЦІЯ

Коротко про інститут:

 

   Правонаступник - Бережанського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства.

  Рік заснування - 2001

  Форма власності - державна

  Форми навчання - денна, заочна

  Документ про закінчення - диплом втановленого зразка

  Освітні ступені - Бакалавр (11), Магістр (3)

 

Факультети:

  Підрозділи - Структурний підрозділ з навчально-виробничої діяльності та професійно-технічної освіти

Круглий стіл «Інженерне забезпечення в аграрній сфері» між ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»

z1     03 травня 2023 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Інженерне забезпечення в аграрній сфері», в якому прийняли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти ОС «Магістр» агроінженерного факультету ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та факультету інженерії та енергетики  ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут». 

 

3    Заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Степанія БІЛИК привітала учасників круглого столу, закцентувавши при цьому увагу на важливості проведення спільних науково-методичних заходів між інститутами. Відмітила, що аграрна галузь - це основа економіки кожної держави, запорука її добробуту. Тому інженерне забезпечення галузі має ключове значення, а на молоде покоління інженерів аграрної сфери буде покладена велика відповідальність у питаннях удосконалення, розробки, раціонального використання сільськогосподарської техніки, особливо після наслідків війни.

1415      Ірина ДЕМУК, заступниця директора з навчально-виховної роботи Ніжинського агротехнічного інституту, підкреслила важливість апробації наукових досліджень молодих науковців-викладачів і магістрантів та зазначила, що проведення заходів у такому форматі допоможе майбутнім фахівцям розвивати свої дослідження та обирати індивідуальну освітню траєкторію, започатковувати нові спільні науково-практичні проєкти, поглиблювати співпрацю між закладами нашої університетської родини НУБіП України. Тож перший круглий стіл присвячено 125-річчю нашого славетного університету!

L2L3k1Під час засідання круглого столу учасники мали можливість ознайомитися із інженерно-науковими доробками як викладачів, так і студентів-магістрантів. Зокрема, від Бережанського агротехнічного інституту: к.т.н., доцент кафедри машиновикористання та технологій в сільському господарстві Андрій ЛІННІК  виступив з доповіддю на тему: "Пристрій для розвантаження сипких матеріалів із вантажних залізничних вагонів", де окреслив конструктивні особливості запропонованої конструкції, технічні моменти та особливості використання, зосередив увагу на мобільності пристрою та простоті використання в польових умовах при мінімальних вимогах підготовки площадки; старший викладач кафедри машиновикористання та технологій в сільському господарстві Олег КИРИК представив доповідь: «Методи оцінки енергоефективності біопаливних технологій», де виклав методичні положення, які можуть бути основою для розробки керівних документів щодо створення, випробувань та оцінки енергоефективності біопаливних технологій; к.т.н., старший викладач кафедри прикладної механіки та технічного сервісу ВП НУБІП України «Бережанський агротехнічний інститут» Андрій ДРАГАН висвітлив тематику щодо обґрунтування конструкцій нових типів гвинтових робочих органів сільськогосподарських машин, у якій продемонстрував розроблені науковцями кафедри нові типи шнеків, зокрема, гнучкий і секційні гвинтові робочі органи, які можуть використовуватися у гвинтових конвеєрах для транспортування вантажів криволінійними трасами, а також фасонні та гофровані гвинтові робочі органи, які дозволяють поєднувати процес транспортування матеріалу з іншими операціями (інтенсивним змішуванням, сортуванням). Доповідачем було наведено прогресивні способи виготовлення таких робочих органів та подальші шляхи для оптимізації їх параметрів.

62k14Здобувачі вищої освіти ОС «Магістр» також приймали активну участь у проведенні круглого столу, зокрема:  Роман БОЙКО представив матеріали свого магістерського дослідження щодо технологічного забезпечення збирання незернової частини врожаю, де розкрив технологію збирання та конструктивні параметри рулонних прес-підбирачів вітчизняного та імпортного виробництва з подальшим транспортуванням рулонів до місця зберігання; Юрій ПИЖ представив доповідь на тему: «Розрахунок основних конструктивних і технологічних параметрів машини для розкидання твердих органічних добрив», де розглянув проблеми, що виникають при розрахунку технологічних і кінематичних параметрів роботи машини для розкидання твердих органічних добрив та окреслив лях їх вирішення; Іван КОГУТ ознайомив присутніх із технологіями виробництва дизельного біопалива, представив існуючі види енергетичної біомаси та відновлювальної енергетики, використання мікроводоростей організмів здатних запасати сонячну енергію за рахунок фотосинтезу.

H2H4Розпочинаючи свою доповідь к.т.н, доцент, завідувач кафедри агроінженерії ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут» Микола ІКАЛЬЧИК наголосив, що інститут – аграрний заклад з поглибленою практичною підготовкою студентів. Ініціативна тема кафедри «Обґрунтування параметрів технологічних процесів та технічних засобів для прибирання гною» активно впроваджується у лабораторії тваринництва навчально-науково-виробничого підрозділу інституту, за рекомендаціями науковців кафедри було виготовлено скрепер. Експериментальні дослідження показали, що при його використанні продуктивність збільшується в півтора рази, а питомі витрати енергії зменшуються вдвічі.

H020H021Віталій БРЯЗКАЛО, магістр 1 року навчання, розповів про свої дослідження з обґрунтування технологічного процесу передпосівного обробітку важких ґрунтів під посів цукрових буряків з дослідженням параметрів культиватора-гребнеутворювача, які присвячені вирішенню питання підвищення ефективності вирощування цукрових буряків шляхом мінімалізації передпосівного обробітку ґрунту та обґрунтування конструктивно-технологічних параметрів культиватора гребенеутворювача. Посів проведено на дослідницькому полі і незабаром магістранту будуть відомі результати експериментальних досліджень.

Магістр Дмитро ЛУТАЄНКО у своїй доповіді: «Дослідження технологічного процесу вирощування кукурудзи на зерно з обґрунтуванням комплексу машин для посіву», розказав про розроблений технологічний процес вирощування кукурудзи на зерно, за яким 2 травня було проведено посів і восени Дмитро вже розкаже про результати.

H01Тетяна КРЕСАН, к.т.н., доцент, завідувачка кафедри природничо-математичних та загальноінженерних дисциплін, проінформувала про наукові напрацювання з дослідження кочення спряжених поверхонь вздовж спільної прямолінійної твірної без тертя. Дана теорія застосовується для конструювання полиці плуга з поверхонь, розгортка яких  будується точно.

В’ячеслав ХРОПОСТ, аспірант НУБіП України, розповідаючи про геометричні аспекти деформування металевих виробів із врахуванням їх форми і властивостей матеріалу закцентував увагу на тому, що для практики важливо з’ясувати закономірності поведінки матеріалу при деформації його згинанням. Це дасть можливість цілеспрямовано знаходити потрібні параметри згинання і геометричну форму плоскої заготовки для отримання деталі потрібної форми.

Підбиваючи підсумки, учасники круглого столу дійшли одностайної думки про доцільність проведення таких зустрічей у майбутньому не лише для магістрів агроінженерії, а й для майбутніх фахівців інших спеціальностей.

Бажаємо науковцям та здобувачам вищої освіти подальших успіхів, творчої наснаги та плідної роботи під мирним небом нашої країни!

Степанія БІЛИК, заступниця директора,
ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»;
Ірина ДЕМЧУК, заступниця директора,
ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme