Вимогою часу стає підготовка фахівців нової якості, здатних творчо мислити, швидко орієнтуватися в сучасному насиченому інформаційному просторі, приймати нестандартні рішення, вчитися і розвиватися протягом усього життя, а головне – бути патріотами рідної землі.
З метою глибокого осмислення пріоритетів, принципів і напрямів реформування вищої освіти та окреслення шляхів її інтеграції, на базі Міжнародної Академії Прикладних Наук в м. Ломжі (Польща) 15 лютого 2023 року була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Інтеграція вищої правової освіти України у європейський освітній простір – виклики воєнного часу». Конференція відбулася за сприянням Зої Шарлович (PhD) та партнерів інших закладів вищої освіти.
Загалом у даному заході взяло участь близько 200 учасників. Із вітальним словом від Міжнародної Академії Прикладних Наук у Ломжі (Польща) виступила координатор конференції Зоя Шарлович, яка висловила захоплення українським народом, що вже рік поспіль виборює свою незалежність, науково-педагогічним працівникам, які невтомно працюють на освітньому фронті, наближаючи перемогу України. Від української сторони організаторів конференції виступила в.о. завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін і трудового права імені професора О.І. Процевського д.ю.н., проф. Олена Коваленко, яка наголосила на викликах воєнного часу, кинутих українській юридичній освіті і правотворчості, акцентувала увагу на самовідданості українських освітян, праця яких не зупиняється в цих надскладних умовах, і продовжується заради спільної перемоги українського народу.
На пленарному засіданні конференції виступили науково-педагогічні працівники кафедри «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання» старший викладач Надія Семенова та Світлана Гайдукевич із доповіддю «Основні тенденції підготовки фахівців електротехнічних спеціальностей в умовах військового стану» та підготували відповідну статтю.
Актуальність даної теми конференції підтвердили найкращі спікери з провідних закладів вищої освіти України та Польщі, які поділилися з присутніми своїм досвідом підготовки здобувачів всіх рівнів вищої освіти. В палких дискусіях через перекладача з польськими колегами, в контексті онлайн зустрічі обговорено низку питань: соціальні діалоги в сфері освіти; особливості юридичного регулювання трудових відносин; нормативні аспекти в умовах воєнного часу тощо.
Учасники конференції отримали сертифікати.