Згідно плану тижня кафедри електротехнологій та експлуатації енергобладнання к.т.н., доцент Іван Соловей 1 жовтня 2024 року провів виїзне практичне заняття для здобувачів вищої освіти факультету енергетики та електротехніки на тему: «Система електрообладнання та дослідження роботи вітроенергетичних установок» на базі виробничого підприємства ТОВ «БІОЕНЕРГОПРОДУКТ».
Компанія ТОВ «БІОЕНЕРГОПРОДУКТ» є учасником українського ринку відновлюваної енергетики з 2013 року як незалежний виробник електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Під управлінням компанії є 1 вітроелектростанція (ВЕС), 2 сонячні електростанції (наземні) та 8 сонячних електростанцій (на даху) в Тернопільській області, сукупною потужністю 4.96 МВт, введені в експлуатацію з 2012 по 2019 рр.
Електроенергію, вироблену компанією ТОВ «БІОЕНЕРГОПРОДУКТ» викуповує гарантований покупець за зеленим тарифом. За рік на електростанціях компанії можна виробити близько 4.5 млн. кВт-год. «зеленої» електроенергії.
Компанія ТОВ «БІОЕНЕРГОПРОДУКТ» використовує вітрогенератор ENERCON E-70.
ENERCON – одна з провідних світових компаній у галузі вітроенергетики, яка вже понад 30 років встановлює нові стандарти технологічного проектування.
Вітрогенератор типу ENERCON E-70 має три лопаті та потужність 2300 кВт. Дана модель відрізняється турбіною зі змінною швидкістю та регулюванням кожної лопаті. Геометрія лопатей ротора цих систем забезпечує велику ефективність, високі значення плинності, а також це значно знижує рівень шуму. У вітрогенератора є ротор, який встановлюється проти вітру та використовується безредукторний привод системи. Це значно збільшує термін служби обладнання при одночасному зниженні механічних навантажень, витрат на технічне обслуговування та експлуатацію. Напрямок обертання здійснюється за годинниковою стрілкою.
Вітроенергетика України за кількістю отриманої енергії поступається провідним країнам у даній галузі, але має гарні перспективи для подальшого розвитку. Здобувачі вищої освіти на виїзному практичному занятті дізналися, що вітроенергетика України має добрі перспективи для подальшого підвищення ефективності роботи за рахунок наявного вітрового потенціалу та у разі використання сучасних зразків техніки з високою одиничною потужністю.
Метою навчального заняття було набуття здобувачами освіти поглиблених практичних знань і здатності вирішувати комплексні спеціалізовані задачі та практичні проблеми, пов’язані з роботою сучасної відновлюваної енергетики.