Я сподіваюся, що завжди матиму достатньо
твердості і доброчесності, щоб відстояти те,
що я вважаю найбажанішим зі всіх
звань – репутацію чесної людини
Дж. Вашингтон
9 березня 2023р. в нашому інституті відбувся семінар «Академічна доброчесність як інструмент забезпечення якості вищої освіти» за участі представників навчального відділу, НПП агроінженерного факультету, здобувачів вищої освіти ОС «Магістр» та випускових курсів ОС «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія».
З вітальним словом до учасників семінару звернулась Степанія БІЛИК, заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи інституту, зазначивши, що відповідно до пункту 8 частини другої статті 16 Закону України «Про вищу освіту» наявність внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти є обов’язковою у закладах вищої освіти, що передбачає забезпечення дотримання академічної доброчесності працівниками закладів вищої освіти та здобувачами вищої освіти.
Завідувачка навчального відділу Галина ХРИСТЕНКО у своєму виступі наголосила присутнім на дотриманні вимог Закону України «Про освіту», а саме статті 42, що присвячена дотриманню вимог з академічної доброчесності у закладах освіти та презентувала доповідь «Культура академічної доброчесності». Доповідачка зосередила увагу учасників семінару на правила академічної доброчесності у БАТІ, висвітлені у відповідних Положеннях, розміщених на сайті інституту, а також види порушень академічної доброчесності та їх наслідки для здобувачів вищої освіти.
В ході бесіди здобувачі мали змогу ознайомитись з питаннями сутності та змісту поняття «академічна доброчесність», принципами академічної доброчесності, видами плагіту, відповідальності за порушення академічної доброчесності.
Особливе зацікавлення викликало питання профілактики та запобігання таких порушень як плагіат та списування.
Відповідальний за перевірку робіт на наявність плагіату Богдан РОМАН ознайомив учасників семінару із можливостями запровадженого в інституті сервісу Unicheck для перевірки робіт на ознаки плагіату, фальсифікацій чи фабрикацій даних.
Під час проведення семінару його учасники мали можливість отримати відповіді на окремі питання щодо дотримання академічної доброчесності та перевірки видань на ознаки плагіату.
Степанія БІЛИК,
заступниця директора