Сонячна енергетика – одна з галузей в Україні, де розвиток тільки починається. І мова йде не тільки про промислові станції та великий бізнес. Кожен власник приватного будинку має можливість долучитися до “озеленення” української енергетики.
Завідувачем кафедри енергетики і автоматики Рамшем В.Ю. і студентами груп Е-12СК, Е-13СК, Е-22СК, Е-23СК 28 березня 2018 р. проведено виїзний науково-практичний семінар «Альтернативні джерела енергії та енергозберігаючі електротехнології». Мета його полягала в ознайомленні присутніх з конструкцією і принципом роботи сонячної електростанції, яка розташована в селі Плотича Козівського району Тернопільської області.
На території електростанції студенти груп мали змогу ознайомитися з пристроями прямого перетворення сонячного випромінювання в електричний струм за допомогою напівпровідникових фотоелементів – сонячних батарей, а також пристроями і елементами електричних мереж. Для реалізації проекту було встановлено 115 фотоелектричних модулів (ФЕМ), 1 мережевий інвертор з потужністю 30 кВт, одна трансформаторна підстанція.
Учасники екскурсії змогли на власні очі побачити діючу СЕС, оцінити якість монтажу, ознайомитися з її пристроєм, уважно вивчали особливості реалізованого проекту СЕС. Протягом екскурсії обмінювалися досвідом і обговорювали проблеми, які можуть виникати при проектуванні і монтажі СЕС та шляхи їх вирішення.
На завершення висловили щиру вдячність власникові за організацію екскурсії та сподівання, що найближчим часом подібні станції стануть реальністю, а не лише поодинокими випадками, адже за альтернативною енергетикою – майбутнє.