17 вересня викладачі кафедри агрономії та екології провели зустріч із керівником фермерського господарства «Вікторія-92» Олександром Пеляком, який входить до складу роботодавців освітньої програми Агрономія та працівниками фермерського господарства «Вікторія-92». Також відбулася цікава екскурсійна розповідь про створення засновником господарства Петром Пеляком фруктового саду. Це 30 років безмежної відданості і любові до землі та поваги до людей. На машинно-тракторному дворі стоїть сучасна високоефективна техніка для обробітку землі і забезпечення новітніх аграрних технологій.
На території току – новозбудований сучасний елеватор із доведеною до стандартів готовою продукцією, а склади наповнені сертифікованими засобами захисту рослин та мінеральними добривами. А на полях – вже зібраний урожай. За селом Вікторівка посеред поля заклав господарський двір і власними силами розбудував виробничу базу. Так на околиці Вікторівки виросла фермерська садиба, яку односельці тепло називали «Фазенда». А згодом напроти двору було висаджено сад з понад 1500 плодових дерев, який неймовірно прикрасив садибу. Обсяг земельного фонду зріс до 4,5 тисяч гектарів ріллі.
За структурою виробництва агропідприємство нині базується на вирощуванні озимих і ярих зернових, ріпаку, сої, соняшнику та кукурудзи, постійно втілюючи передові світові технології, одержуючи високі врожаї: пшениці – понад 80 ц, ячменю – не нижче 70 ц, ріпаку – 45–50 ц, сої – 37–40 ц, соняшнику – 40–50 ц, кукурудзи – 120 ц із кожного гектара.
ФГ «Вікторія–92» відоме не тільки своїми трудовими досягненнями, а й співпрацею із територіальними громадами, закладам медицини, освіти, культури, відродження української духовності та народних традицій.
Дуже корисною була зустріч на господарстві, зачерпнули багато інформації із досвіду садівника Олександра Пелярчик. Почули про методику та способи закладки саду, догляд за молодими саджанцями, як боротися із хворобами та шкідниками. Тут вирощують сливи, персики, яблуні, груші, вишні, черешні, горіхи.
Сподіваємось на подальшу співпрацю та проведення виїзних занять із досвідченими аграріями.
Надія ГЛОВИН, доцентка кафедри агрономії та екології