НПП кафедри агрономії та екології разом із студентами спеціальностей «Екології» та «Агрономії» 03 вересня провели інформаційні зустрічі з представниками Бережанської міської ради. В рамках кампанії попередження спалювання листя, сухої трави, відходів вирощування сільськогосподарських культур. Провели інформаційне роз’яснення про способи переробки органіки, такі як компостування.
Також розповсюдили екологічні бюлетені та ознайомили з практикою компостування органіки, що була впроваджена на території кафедри агрономії та екології «Бережанського агротехнічного інституту».
Спалювання сухої трави та листя є надзвичайно шкідливим для природи та людини. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря виділяється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що спроможний викликати у людини онкозахворювання. Окрім того, з димом у повітря виділяється диоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які також виділяють у повітря канцерогенні речовини. Найбільше токсичних сполук містить бадилля картоплі, яке ми так рясно піддаємо обробці від колорадського жука.
Найбільш ефективною альтернативою спалення сухої органічної маси є компостування. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю. Такий метод під силу організувати на присадибній ділянці господаря, або на базі комунальних підприємств громади, які працюють над управлінням відходами.