Практична підготовка здобувачів вищої освіти є однією з основних складових забезпечення якості вищої освіти та обов’язковим компонентом освітніх програм для всіх освітніх рівнів і, як результат, конкурентоспроможності випускників інституту на ринку праці. Необхідність практичної підготовки студентів підкреслюється також змістом Закону України «Про вищу освіту»: при розробці нових стандартів вищої освіти та забезпечення її якості центральним стає формування фахових компетентностей випускника. Практична підготовка завжди є невід’ємною частиною освітнього процесу на агроінженерному факультеті. Необхідні уміння і навички набуваються через практичні і лабораторні заняття, навчальні та виробничі практики.
Перелік видів практик для кожної освітньої програми та спеціальності, їх форми, тривалість і терміни проведення визначаються навчальним планом та графіком навчального процесу. Зазначені види практики відображають безперервні та послідовні етапи професійної підготовки, що забезпечує наступність у їх вивченні, поступове розширення обсягу базових понять у галузі.
Тому однією з провідних складових професійної підготовки фахівців є впровадження поетапної практичної підготовки студентів з послідовним нарощуванням рівня професійних знань та практичних умінь і навичок.
З метою покращення умов проведення практики та поліпшення підготовки наших студентів до майбутньої професійної діяльності факультет зосереджує увагу для створення баз виробничих практик у передових господарствах західного регіону.
Так, нещодавно завідувач структурним підрозділом навчально-виробничої діяльності та професійно-технічної освіти Логуш Іван Володимирович та декан агроінженерного факультету Чвартацький Ігор Іванович підписали договір про співпрацю і проходження виробничих практик студентами освітнього ступеня «Магістр» з фермерським господарством «Мричко» с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області, керівником якого є Мричко Іван Васильович. Слід відмітити, що керівник господарства і головні спеціалісти в різні роки були випускниками агроінженерного факультету нашого навчального закладу, тому і розуміють необхідність створення всіх умов для якісного проходження виробничих практик згідно навчального плану для забезпечення набуття студентами магістрами відповідних навичок та закріплення здобутих знань.