ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!

Агроінженерний факультет

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

205 - ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО
206 - САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО
208 - АГРОІНЖЕНЕРІЯ

Детальніше про вступ

УЧАСТЬ КАФЕДРИ МАШИНОВИКОРИСТАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЙ В С.Г. У РОБОТІ ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ

1614332605830Державна підтримка бджільництва, як агросектору зі своєю специфікою, на сьогоднішній день представлена низкою програм підтримки розвитку підприємництва в сільській місцевості для сільгоспвиробників, як фермерів так і приватних пасічників. Ця програма знаходиться серед пріоритетних програм розвитку сільського господарства, оскільки останніми роками квоту по експорту меду держава виконує в дуже стислі терміни, а також досліджено що обсяги збору основних посівних культур таких як соняшник, ріпак, гречка та садових культур, зростають до 30-35% при запилені цих культур бджолами.

Зокрема, проблемою запилення посівів вже певний час займаються провідні аграрні господарства, в нашому районі це Контінентал Фармерз Груп та ТОВ «Заxід-Агро МXП», які активно запрошують пасічників на свої поля, забезпечуючи високий рівень сервісу. Запилення сільськогосподарських культур затверджується як новітня складова технології ведення рослинництва та садівництва кафедра машиновикористання і технологій в сільському господарстві ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» бере активну участь у вивчені та рекомендації технологій із запиленням у господарствах та розвитку бджільництва в регіоні зокрема.

16143326058211614332605827

25 лютого 2021р. був проведений обласний онлайн семінар за участі пасічників та агровиробників області із залученням фахівців Держпроспоживслужби та спеціалістів АПК з районних адміністрацій та територіальних громад, в якому взяли участь завідувач Володимир ДИНЯ та викладачі кафедри Андрій ЛІННІК, Олег ФЛЬОНЦ та Олег КИРИК. На семінарі порушені питання стану галузі бджільництва області, залучення державної фінансової підтримки, заходи щодо попередження отруєння бджіл, тощо. Також, обговорено порядок реєстрацій пасік та проведення планових та позапланових лабораторних досліджень бджолосімей пасік району та області вцілому. Присутні представники агропідприємств, зокрема Контінентал Фармерз Груп та ТОВ «Заxід-Агро МXП», запрошували пасічників на кочівлю для запилення полів та проінформовано про сервісні послуги, які їм будуть надані.

1614332605808

В квітні цього року на базі кафедри машиновикористання та технологій в сільському господарстві буде проведено традиційний науково-методичний семінар «АГРОВИРОБНИЦТВО ТА БДЖІЛЬНИЦТВО: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ» за участю науково-педагогічних працівників інституту, провідних аграріїв та пасічників регіону.

Проведення заходів такого формату є надзвичайно важливим кроком для формування та встановлення запилення сільськогосподарських культур як новітньої складової технологій ведення рослинництва, оскільки, це дозволить підняти не тільки кількісні показники росту врожайності, а і якісні, що вважаємо є більш цінним. Також при застосуванні запилення культур стає неможливим використання агресивних препаратів для обробки посівів, що в свою чергу збереже здорову флору та фауну регіону та наше з Вами здоров’я.

Доцент кафедри машиновикористання
та технологій в с. г.
Андрій ЛІННІК

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme