18 та 19 липня в с. Бурканів Тернопільської області на базі СФГ «Тюльпан», проходило навчання та польовий семінар на демонстраційно-навчальних полігонах Precision Planting Ukraine. Метою проведення польового навчання по роботі з сівалками точного висіву було вивчення процесу проходу сівалки та формування борозни, визначення та оцінка впливу помилок при ремонті та регулюванні сівалок на рівномірність проростання та живлення рослин. Науково-педагогічні працівники факультету Ігор ЧВАРТАЦЬКИЙ, Микола КЛЕНДІЙ, Андрій ГРАБАР очолювані деканом факультету Олегом ФЛЬОНЦОМ прийняли участь у семінарі.
Учасники мали можливість прослухати доповідь регіонального менеджера компанії Precision Planting Ukraine, к.т.н., Романа ЧВАРТАЦЬКОГО, який відмітив, що сучасні сівалки для точного висіву просапних культур - це ряд технічних рішень, які дозволяють перенести насінину з висівного апарату в грунт. Але як якісно вони це зроблять, залежить від багатьох технічних вузлів і параметрів. Про підготовку сівалки до роботи і як, ті, чи інші складові компоненти впливають на формування борозни та її закриття під час посіву було ключовим у презентації доповідача.
Регіональний представник компанії Quantum Микола ШАРГОРОДСЬКИЙ доповів про необхідність та ефективність внесення стартових добрив під час посіву і їх вплив на закладання енергетичного потенціалу майбутніх врожаїв.
Цифрові рішення для розумного управління своїми полями, починаючи від посіву та закінчуючи збиранням врожаю, де в режимі реального часу можна відслідковувати не тільки стан посівів, а й після відслідковувати стан «здоров’я» поля, презентовано представником копанії FieldView, к.т.н., Романом БИЦОЮ.
Комерційний агроном Precision Planting Володимир АНТОНЮК в реальних польових умовах продемонстрував проміжні результати розвитку сільськогосподарських культур різних технологій точного висіву: формування борозни, налаштування сівалки на різні глибини, притискні зусилля.
Також гості семінару отримали багато корисної інформації від компаній Precision Planting Ukraine, Quantum, AgroVinner, AgriLab, SmartFarming, FieldView щодо ефективності застосування різних технічних рішень, елементів технологій та цифрових рішень в агровиробництві.
Особливу подяку хочемо виразити керівнику СФГ «Тюльпан» Ігорю МЕРВІ, за те що в такий нелегкий період для нашої країни, він надав свої поля для посіву навчальних ділянок, що в свою чергу дає можливість вдосконалювати знання і практичні навики не тільки фермерів, а й працівників освіти аграрного сектору, обмінюватись досвідом провідним сільськогосподарським компаніям.
Доцент кафедри прикладної механіки
та технічного сервісу в АПК
Ігор ЧВАРТАЦЬКИЙ