Здобуття другого рівня вищої освіти є вагомим кроком у професійному розвитку, який відкриває нові горизонти та надає безліч переваг. У цьому напрямку на базі міжкафедральної лабораторії нашого ЗВО вже сьомий рік реалізується підготовка магістрів за спеціальністю «Лісове господарство». Підготовка фахівців здійснюється за університетськими навчальними планами та у межах ліцензії Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Новини кафедри лісового та садово-паркового господарства
В умовах стрімкого розвитку освітніх технологій заклади вищої освіти повинні проводити регулярне оновлення матеріально-технічної бази, яка має вплив на якість освітніх послуг. Кафедра агрономії та екології агроінженерного факультету оновила лабораторний фонд шляхом закупівлі хімічних реактивів, що є невід’ємною частиною навчальних лабораторій, адже з їх використанням з’являється можливість перетворювати теоретичні знання у практичний досвід для майбутніх фахівців екології, агрономії, агроінженерії, лісового та садово-паркового господарства. За кошти навчального закладу придбали скляний мірний посуд (бюретки, кристалізатори, циліндри, бюкси із шліфованими кришками, лійки різного діаметру, крапельниці для індикаторів), та обладнання (млинок для подрібнення досліджуваних зразків, електроди для вимірювального обладнання (рН-метр та нітратомір), металеві бюкси, пінцети, маркери для надпису на склі, спиртівки, індикатори, тощо).
Участь науково-педагогічних працівників у наукових конференціях є надзвичайно важливою для їхнього професійного розвитку та вдосконалення освітньо-наукового процесу. Це дає можливість презентувати власні дослідження, отримувати відгуки від колег і вдосконалювати свої наукові розробки. Конференції слугують платформою для обміну ідеями, досвідом і новітніми досягненнями, що сприяє підвищенню якості освіти та науки. Крім того, участь у таких заходах допомагає встановлювати нові професійні контакти, які можуть перерости у співпрацю чи спільні проєкти.
Міжнародна академічна мобільність є важливим інструментом професійного розвитку викладачів, який відкриває широкі можливості для підвищення їхньої кваліфікації та вдосконалення педагогічної та професійної майстерності. Завдяки участі у міжнародних програмах, викладачі отримують доступ до новітніх освітніх методик, технологій та дослідницьких підходів, що сприяє оновленню змісту навчальних курсів і підвищенню їхньої актуальності. Це також дозволяє інтегрувати міжнародний досвід у навчальний процес, збагачуючи його глобальними перспективами і створюючи більш інклюзивне та багатокультурне середовище для студентів.
Міжнародні наукові стажування надають дослідникам унікальну можливість співпраці з іноземними фахівцями, що дозволяє отримувати нові знання та розширювати горизонти дослідницької роботи.
Так, з 16 вересня по 15 жовтня 2024 року професор кафедри лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування «Бережанський агротехнічний інститут» Дмитро БІДОЛАХ проходив наукове стажування у Вроцлавському університеті навколишнього середовища та науки про життя (Польща) за програмою академічної мобільності "Designing new internationalization paths through the EU GREEN consortium 2.0".
Поєднання теорії з практикою завжди було і залишається важливою складовою якісного навчального процесу. Для майбутніх фахівців спеціальностей 205 "Лісове господарство" та 206 "Садово-паркове господарство", які працюватимуть на виробництві, практичні навички є незамінними. Жодна лабораторія інституту не може забезпечити настільки обширну та актуальну інформацію для практичних або лабораторних занять, як це можливо в умовах реального виробництва.