ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Участь у міжнародній конференції

IMG 1548   Нещодавно Ботанічний сад Університету Павла Йозефа Шафарика в м. Кошице (Словаччина) відзначив 75-ту річницю свого заснування триденною міжнародною науковою конференцією «Біорізноманіття рослинного світу в контексті змін клімату», яка проходила з 09.09.2025 по 11.09.2025 р. Участь у даній конференції від нашого навчального закладу взяла старша викладачка кафедри агрономії, лісового і садово-паркового господарства Жанна МАРТИНЕНКО.

IMG 1583IMG 1503IMG 1513IMG 1517IMG 1567   За три чверті століття Ботанічний сад пройшов довгий шлях становлення і розвитку через декілька організаційних змін, і на сьогодні є науково-педагогічним підрозділом Університету Павла Йозефа Шафарика в Кошицях, визначною освітньою та культурною установою регіону Східної Словаччини з національним та міжнародним значенням, оазою симбіозу науки і природи в екосистемі міста. Наразі це науково-педагогічне університетське робоче місце. Завдяки площі 30 гектарів і колекційному фонду, що налічує понад 4000 видів, підвидів та сортів рослин, це найбільший ботанічний сад у Словаччині. В оранжереях загальною площею 3500 квадратних метрів вирощуються тропічні і субтропічні рослини, зокрема  орхідеї, сукуленти й кактуси, ароїдні та бромелієві рослини. Декоративні рослини займають 4 гектари, ще 4 гектари відведено під колекцію вищих рослин, а дендрарій охоплює три чверті території ботанічного саду. Значна частина дендрарію є природним лісом східної частини Словацьких Рудних гір. Його територія також є домівкою для багатьох тварин, зокрема рідкісних та зникаючих видів. Щорічно сад відвідують близько 80 000 людей. У своїй освітній діяльності ботанічний сад забезпечує практичні заняття студентів за напрямками біологія, екологія, екологія рослин та охорона довкілля.

IMG 1662IMG 1663IMG 1576IMG 1554   Конференція розпочалась урочистою частиною, на початку якої до всіх присутніх звернувся  директор BZ UPJŠ Павол Мартонфі, який зазначив, що через важливість підвищення обізнаності про загрози біорізноманіттю та їхні наслідки, основні акценти вирішили зосередити на біорізноманітті рослинного світу в часи зміни клімату. «Я вважаю, що завдяки обміну досвідом між експертами ботанічних садів, а також інших наукових установ зі Словаччини та з-за кордону, ми розширимо наші знання та забезпечимо їхнє впровадження на практиці на благо збереження видового різноманіття рослин», – сказав він. Також він охарактеризував багатство біорізноманіття ботанічного саду, провів короткий екскурс в історію, окреслив основні шляхи й перспективи подальшого розвитку, реконструкції, співпраці і модернізації, також подякував усім працівникам і науковцям, які долучилися до створення і процвітання справжньої перлини Словаччини.

IMG 1584IMG 1585IMG 1586IMG 1588IMG 1591IMG 1593IMG 1602IMG 1607IMG 1615IMG 1619IMG 1623IMG 1625   У ході конференції науковці піднімали питання збереження, змін та охорони рослинного біорізноманіття, зокрема лісових екосистем, впливу техногенного навантаження на екосистеми, адаптації видів порушених ареалів, інвазивності видів, а також застосування елементів мистецьких творів у ботанічних садах Європи. Усі учасники конференції отримали пам’ятні дарунки.

IMG 1630Вітаємо Ботанічний сад Університету Павла Йозефа Шафарика в м. Кошице з 75-ю річницею заснування та бажаємо подальшого процвітання і розвитку!

Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach blahoželáme k 75. výročiu jej založenia a prajeme jej ďalšiu prosperitu a rozvoj!

Cтарша викладачка кафедри
агрономії, лісового і садово-паркового господарства
Жанна МАРТИНЕНКО

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme