ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Участь у спільній розробці методичних матеріалів з використання i-Tree для підготовки фахівців природничих спеціальностей ЗВО України

photo 2025 02 03 09 24 41   Співпраця між науково-педагогічними працівниками різних закладів освіти відіграє важливу роль у обміні знаннями та досвідом, забезпеченню міждисциплінарності підходів, залученню власних ресурсів для досягнення спільної цілі, покращення якості освітнього процесу, розширення співпраці на різних рівнях. Вона сприяє загальному процесу розвитку науки, освіти та інновацій, а також створює можливості для налагодження й розширення нових академічних зв’язків.

  У контексті цієї співпраці професор кафедри лісового і садово-паркового господарства Дмитро БІДОЛАХ прийняв участь у розробці методичних рекомендацій щодо використання i-Tree для підготовки фахівців природничих спеціальностей ЗВО України. Презентація цих рекомендацій відбулась 30 січня 2025 року та об'єднала представників освітніх установ, студентів, громадських організацій, об’єктів ПЗФ та інших зацікавлених у процесі впорядкування зелених насаджень. 

photo 2025 02 03 09 24 58   Ціль даного видання полягає в ознайомленні освітян і практиків із сучасними інструментами i-Tree – програмним продуктом, який дозволяє оцінювати та монетизувати екосистемні послуги дерев та кущів.  У рекомендаціях містяться практичні вправи для здобувачів таких спеціальностей, як "Екологія", "Садово-паркове господарство", "Лісове господарство", "Географія та регіональні студії", "Архітектура та містобудування"  та інших.

   Заклади освіти, які долучилися до розробки:

- Національний університет "Києво-Могилянська академія" 
- ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут" 
- Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка 
- Національний лісотехнічний університет України 
- Західноукраїнський національний університет 
- Львівський державний університет безпеки життєдіяльності 

photo 2025 02 03 09 25 28photo 2025 02 03 09 26 20   Під час онлайн-зустрічі укладачі — Д. Бідолах, О. Козак, О. Дух, Н. Кендзьора, О. Бондар та Н. Гоцій — поділилися практичними порадами щодо інтеграції i-Tree у навчальний процес, відповіли на питання учасників та розповіли про можливості цього інструменту. Видання підготовлене за підтримки U.S. Forest Service та у партнерстві з The Davey Tree Expert Company. 

photo 2025 02 03 09 26 26photo 2025 02 03 09 26 51   Подібний досвід співпраці є не лише способом розвитку академічної співпраці, але й потужним інструментом для використання сучасного програмного забезпечення для досідження зелених насаджень, підвищення професіоналізму викладачів і зацікавленості студентів, а також сприяє популяризації закладів освіти. Дякуємо ЗСУ за можливість жити, навчати, створювати та працювати над важливими проєктами!

  Для ознайомлення та використання у своїй науковій чи педагогічній діяльності методичні вказівки можна завантажити з ресурсу:

https://ecoclubua.com/category/i-tree4ua-academy/

Матеріал підготував професор кафедри лісового і садово-паркового господарства, проф. Дмитро БІДОЛАХ

 

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme