Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття, головним завданням якого є привернення уваги до питань збереження різноманітності видів, як основи підтримки життя і засобів для існування людей.
Біорізноманіття – це різноманіття живих організмів Землі на всіх рівнях організації живого і в усіх просторово обмежених середовищах існування (наземних, прісноводних, морських). Воно відіграє важливу роль у всіх екосистемах. Не тільки в тих, які є «природними», наприклад, в національних парках або природних заповідниках, але також і в тих, які були створені та керуються людиною. Це основа тих численних благ, які екосистеми надають людям.
Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова можливість ще раз згадати про необхідність усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь, особливо в часи важких випробувань нашої держави.
У цей день старшим викладачем кафедри екології, охорони навколишнього середовища і збалансованого природокористування Жанною Мартиненко було проведено тематичну виховну годину «Збереження біологічного різноманіття є спільним завданням усього людства», метою якої було формування екологічної культури, розширення уявлень студентів про цінність та багатогранність природи, виховання любові до рідного краю, дбайливого ставлення до природи. В ході виховної години обговорювались питання втрат та фрагменитацій природнього середовища, факторів, що сприяють втраті біологічгого різноманіття, глобальних кліматичних змін, впдиву воєнних дій на різноманітність видів флори та фаунии України, на обєкти ПЗФ. На заході були присутні студенти спеціальності 101 «Екологія», 208 «Агроінженерія», 206 «Садово-паркове господарство».
Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.