Високоякісний спеціаліст сьогодні — чисте довкілля та доглянута планета завтра! Обрати життєвий та професійний шлях «еколога» — це свідомий вибір. Важко і, мабуть, неможливо чітко вказати, що саме стало вирішальним у цьому виборі.
Поділився своїми переконаннями абітурієнт до вступу на спеціальність 101 «Екологія» Олександр АМБРОЗЯК із м. Ланівці, Тернопільської області. Змалку батьки виховували любов до усіх природничих дисциплін — фізики, хімії, біології. Дехто стверджує, що вища екологічна освіта в Україні якась не така, — та це неправда! Свою професійну екологічну діяльність я розпочав ще у шкільні роки у Лановецькій загальноосвітній школі, де і зрозумів, що професія еколога наче саме природа сповнена різноманіття — від замірів ґрунту до відбору проб з водних колодязів, від нудної інвентаризації викидів та відходів до неймовірних екскурсій та екологічних акцій. У 2024 році я докорінно переглянув свою професійну позицію і збагнув — наша природа у небезпеці.
Тому я обрав факультет економіки і природокористування, а саме фах еколога, середовище, де мотивують до навчання майбутніх екологів. Планую долучатись до громадських екологічних проєктів та спільнот.
Абітурієнт із м. Тернопіль Сергій ГРИВАС переконаний, що бути екологом — це фахова освіта, громадянська позиція, життєвий шлях та філософія. Напевно, така доля — бути екологом та дбати про довкілля. А доля — то на все життя. Запевнив, що його вибір освітньої програми «Екологія» є цілком свідомий, адже стан навколишнього середовища дуже важливий для держави, а особливо для майбутнього покоління, особливо під час воєнного стану і Україна потребує відновлення забруднення, неконтрольованого відношення до землі та повітря. Робота за спеціальністю «Екологія» - це високооплачувана та цікава діяльність.
Маркіян ПЕТРІВ, абітурієнт із м. Львів, Львівської області, вмотивований тим, що професія еколог має можливість освоїти географію, кліматичні, культурні, соціально-економічні та інші особливості відвідуваних спеціалістами територій довкілля, бути обізнаним у правилах моніторингу стану навколишнього середовища і особливу увагу приділяти відповідальному ставленню до природних ресурсів. Окрім цього, вже більше двох років Маркіян є учасником громадської організації «Флора.бай.Петрів» та бере участь практично у всіх організованих ними заходах та екологічних проєктах. Спільно з ГО «Флора» проводять заходи по збереженні лісів Львівщини, залучають друзів, оскільки вірять, що спільними зусиллями досягнуть більших результатів у збереженні довкілля. У майбутньому, здобувши фахового еколога, планує продовжувати втілювати ініціативи ГО «Флора» та підтримувати нові екопроєкти.
Завідуючий кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Олег ПАВЛІВ зауважив про орієнтовний перелік професій для перспективного працевлаштування: інженер з техногенно-екологічної безпеки; інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду; технік-еколог; інспектор державний; менеджер екологічних систем; експерт з екології; екологічний аудитор; фахівець з управління природокористування; організатор природокористування; керівник підрозділу підприємства, установи, організації у галузі екології та охорони навколишнього середовища. Наші студенти вчаться проводити польові екологічні обстеження; здійснювати екологічний моніторинг та екоінспекційний контроль як на об’єкті, так і в лабораторії, тощо. Потреба у спеціалістах-екологах зумовлена загостренням екологічної кризи в Україні, що страждають від нераціонального, незбалансованого господарювання, перевиснаження природних ресурсів, бездумних промислових скидів та побутових забруднень тощо. І подолати цю важку ділянку шляху в майбутнє допоможе світло екологічних знань, активна життєва позиція кожного громадянина, самовіддана праця та високий професіоналізм, в тому числі і у екологічній галузі.
Колектив кафедри бажає абітурієнтам не проґавити свій шанс на вступ у 2024 році, розважливо підібрати як заклад освіти, так і свідомий вибір спеціальності, на яку вистачить балів для рекомендації до зарахування. Олександру, Сергію та Мар’янові бажаємо пройти конкурсний відбір, стати студентами нашого навчального закладу ВПНУБІП України «Бережанський агротехнічний інститут» та реалізуватися професіоналами у галузі екології!