Кафедра екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування факультету економіки і природокористування провела розширене засідання з обговорення проєкту освітньої програми «Екологія» спеціальності 101 «Екологія» для здобувачів 2023 року вступу.
Засідання було проведено у змішаному форматі, за участі роботодавців, академічної спільноти, гаранта освітньої програми «Екологія», групи забезпечення ОПП, викладачів, які забезпечують навчальний процес за освітньою програмою, а також здобувачів вищої освіти. Мета – сформувати висококваліфікованого, конкурентноспроможного фахівця–еколога затребуваного на ринку праці.
Доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри екології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, професор Роман Параняк, представник академічної спільноти, відкрив засідання та привітав усіх учасників. Він акцентував увагу на важливості обговорення проєкту освітньої програми «Екологія» зі спеціальності 101 «Екологія», який основну увагу звернув на визначення відповідних компетентностей, програмних результатів навчання і підготовки майбутніх фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 101 «Екологія» галузі знань 10 «Природничі науки» кваліфікація: бакалавр з екології.
Гарант освітньої програми, завідувач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування к.вет.н., доцент Олег Павлів у своєму виступі розглянув і провів аналіз перспектив розвитку освітньо-професійної програми та подав основні пропозиції, подані робочою групою на 2023 рік.
Роботодавець директор фермерського господарства ТОВзОВ "ЖИВА ЗЕМЛЯ ПОТУТОРИ" Іван Бойко долучився до обговорення та вніс свої пропозиції щодо удосконалення ОПП «Екологія», детальніше зупинившись на практичній складовій навчального процесу здобувачів. Розповів про можливість проведення виїзних занять у господарстві, об’єднуючи теми програми та сезонні роботи.
Доцентка кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування, к.пед.н. Надія Гловин висловила побажання долучити до вибіркових компонентів ті, які б відображали унікальність ОПП, акцентувала на необхідності вивчення екологічних проблем регіону і підтримали ОПП «Екологія».
Старший викладач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Степан Адамів під час обговорення окреслив обов’язки екологів на відповідних підприємствах і установах, а також звернув увагу на необхідність проведення практик на базі відповідних підприємств, необхідність формування професіоналів, які здатні працювати з документами, комунікувати з громадами, вміти працювати в команді, бути спроможним навчатися.
Представники від здобувачів бакалаврського рівня освітньої програми, а саме: Роман Возняк, Василь Герій та Мар`яна Духній поділилися ідеями про можливі поєднання проходження навчальних практик на виробництвах чи агрогосподарствах, що допоможе спростити набуття професійних вмінь і навичок із спеціальності 101 «Екологія».
У свою чергу учасники наради надали пропозиції щодо кінцевих цілей, обов’язкових та вибіркових компонентів ОПП, а також програмних результатів навчання майбутніх екологів.
Підсумовуючи, гарант освітньої програми, завідувач кафедри Олег Павлів подякував усім за плідну роботу та взяв до уваги висловлені побажання, зауваження та рекомендації для подальшого удосконалення освітньої програми.
Отриманими результатами можна вважати відпрацьовані під час обговорення шляхи розвитку та удосконалення освітньої програми для подальшої успішної кар’єри наших здобувачів вищої освіти.
Підсумовуючи результати наради, учасники відзначили необхідність та важливість проведення подібних заходів.
Олег Павлів,
гарант освітньої програми
спеціальності 101 «Екологія»