16 вересня 2023 року викладачами кафедри екології, охорони навколишнього середовища і збалансованого природокористування було проведено тематичну виховну годину «Компостування як найефективніший спосіб поводження з органічними відходами». Метою заходу було поглибити знаннястудентів про органічні відходи, джерела забруднення навколишнього середовища та вплив на довкілля забруднюючих речовин, ознайомити із сучасними методами їх переробки, виховувати почуття відповідальності за все живе на Землі.
Старший викладач кафедри Жанна МАРТИНЕНКО розповіла, що найрозумнішим способом боротьби із органічними залишками є компостування - спосіб перетворення органічних відходів під дією мікроорганізмів, у результаті якого утворюється компост – органічне добриво, яке є незамінним помічником для отримання гарного врожаю.Найбільш широко компостування використовується для переробки відходів органічного походження, переважно рослинного, такого як листя, гілки, тирса і скошена трава. Кінцевим продуктом компостування є компост – високоякісне органічне добриво, яке можна застосовувати в міському та сільському господарстві.Його перемішують з ґрунтом у процесі висадки чи пересадки домашніх рослин, дерев, кущів та квітів навколо будинку.Фактично, зі звичайного органічного сміття отримується добриво, яке не просто не зашкодить довкіллю, а й зробить його кращим. Також компостування зменшує проблему накопичення органічних відходів та виділення токсичних і парникових газів, що утворюються внаслідок їх перегнивання.
В ході заходу студенти активно долучались до дискусії, ділились досвідом поводження із відходами у їхніх територіальних громадах, а також особистими ідеями тапроєктами щодо сортування відходів та створення компостерів.