ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!

Агроінженерний факультет

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

205 - ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО
206 - САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО
208 - АГРОІНЖЕНЕРІЯ

Детальніше про вступ

Екскурсія на фермерське господарство Австрії

x2012 серпня 2018 р. завідувач кафедри енергетики і автоматики, к.т.н., доц. Рамш В.Ю., в рамках програми міжнародного співробітництва, відвідав одне з найсучасніших малих фермерських господарств Австрії, родини Dörfler, яке знаходиться в передмісті Feldkіrchenіn Kärnten.

Господарство спеціалізується на утриманні великої рогатої худоби молочних порід. Ферма є не великою, так як налічує 80 голів ВРХ. 

Під час екскурсії учасники цікавилися такими питаннями, як управління стадом, генетика, кормова база, репродукція, обладнання тощо. З відповідей, зокрема, дізналися, що досягненню високих показників сприяють такі чинники, як своєчасне осіменіння корів, найоптимальніші строки якого допомагає визначити комп’ютерна техніка; раціони годівлі, які розроблено чітко для кожної із шести технологічних груп, а також що всі технологічні процеси є автоматизовані.

x21Треба також відзначити технологічний процес доїння молока за допомогою Mіlch Robota фірми Delaval. Цікаво, що в процесі доїння повністю виключений контакт молока з повітрям, а низька температура камер для зберігання молочної продукції попереджує процес скисання. Якість молока і технологічний процес доїння молока повністю контролюється за допомогою ЕОМ.

x22Найбільше всіх зацікавила автоматизована лінія виробництва біойогурта. Дана лінія використовує надсучасну технологію, в якій встановлюються охолоджуючі баки, резервуари для зберігання, змішувальні баки, пастеризаційна машина, пластинчасті теплообмінники, наповнювальна машина, багатофункціональна продукція в цілому.

x23На фермерському господарстві також знаходиться міні гідроелектростанція, потужністю 35 кВт, яка використовується для потреб господарства.

Поділившись враженнями від екскурсії, всі учасники погодились з тим, що сучасна молочна ферма – це високотехнологічне виробництво, більше схоже на виробниче підприємство, а не на ферму в нашому традиційному розумінні.

x24Також було обговорено питання щодо вивчення можливості співробітництва з кафедрою енергетики і автоматики ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».

Висловлюю щиру подяку родині Dörfler і Schusser за прийом та проведення екскурсії на території фермерського господарства, яка виправдала усі сподівання.

Завідувач кафедри енергетики і автоматики,
к.т.н., доц. Рамш В.Ю.

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme