ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook

Україна тримає стрій!!!
A
A
A

факультет ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями: "БАКАЛАВР" та "МАГІСТР"

зі спеціальностей

КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Бакалавр)
ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКА, ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКА (ОС Магістр)
Детальніше...

Історія становлення факультету енергетики та електротехніки

Korpus Energy

В історичному центрі міста Бережани Тернопільської області, у старовинній будівлі, спорудженій ще у період Австро-Угорської імперії (1912 рік, в даний час занесеній у реєстр національного культурного надбання), у 1959 році був заснований технікум механізації сільського господарства.

Потреба в кваліфікованих спеціалістах в галузі енергетики сприяла відкриттю нової спеціальності «Електрифікація сільського господарства». І вже у 1961 році на дану спеціальність було проведено перший набір студентів. У цьому ж році заклад отримав назву «Бережанський технікум механізації та електрифікації сільського господарства».

Перший випуск фахівців, який нараховував 48 техніків-електриків, проведено в 1965 році. Серед них к.т.н. Музиченко В.А., Журов В.О., Тарасов Б.М., Томин М.М. та інші.

У той час матеріальна база для підготовки техніків – електриків складалась лише з однієї спеціалізованої лабораторії і кількох аудиторій.

Першими викладачами спеціальних дисциплін були: Огнистий В.М.-  викладач електричних мереж, Ємельянов В.М. – викладач ТОЕ, Подобайло В.Г. – викладач електричних машин, Сташків Б.Т.,  Корчемний М.О. – викладачі електричних станцій і підстанцій.

Значний вклад в становленні відділення внесли викладачі: Остапов М.І. – викладач електричних машин; Новик В.А. – викладач застосування електричної енергії в сільському господарстві; Мажула В.А. – викладач електричного обладнання в сільському господарстві; подружжя Зосяків, Зубашевих, Вдовиченків, Блонських, Ляшовських.

Праця кожного з них лягла в основу подальшого розвитку навчального підрозділу і навчального закладу в цілому. Почала зростати і                    матеріально – технічна база відділення. У 1970 році споруджено          навчально – лабораторний корпус та обладнано ряд навчальних кабінетів і спеціалізованих лабораторій: «Електричні машини», «Електричні мережі», «Електричні станції і підстанції», «Теоретичні основи електротехніки», «Електричне обладнання», «Експлуатація і ремонт електроустановок». Згодом побудовано навчальну трансформаторну підстанцію 35/10 кВ, обладнано цех по ремонту електричних машин і трансформаторів.

По мірі розширення відділення поновлювалось новими молодими викладачами: в 70-х рр. – Семеген І.А., Юрків М.І., Цьолка В.М., Корнєв С.М., Корнєва Л.І., Журов В.О., Варчак І.П., Кухтяк У.Є., Бурдаш В.І., Іванців К.В., Бондаренко Л.М., Дарморіс П.М., Дарморіс М.М., Ломницький Б.М., Білик Я.В.

У 80-х  -  90 -х  рр.  – Клендій П.Б., Колодійчук Л.С., Нестеренко О.В., Гайдукевич С.В., , Лемик М.С., Захарків Г.С., Семенова Н.П., Качурівський В.О., Соловей І.М.

У 2000-х рр. – Марисюк А.П., Бунько В.Я., Потапенко М.В., Клендій Г.Я., Качурівська Г.М., Рамш В.Ю.

Всього за час існування відділення було підготовлено для потреб народного господарства України більше двох з половиною тисяч техніків – електриків. Випускники технікуму стояли біля витоків практичної реалізації державної програми електрифікації сільського господарства України.

Наші випускники  стали керівниками районних електричних мереж як нашої, так і інших областей України: Лехіцький М.В. – Бережанського РЕМ, Гнатишин В.Г. – Козівського РЕМ, Гриняков Г.Л. – Кременецького РЕМ, Іванців Б.Г. – Підгаєцького РЕМ, Іванців І.Л. – Монастириського РЕМ, Пандрак О.В. – Чортківського РЕМ, Чумак С.Г. – Бучацького РЕМ, Буняк Д.В. – Надвірнянського РЕМ, Ткачук М.Я. – Городенківського РЕМ.

В свій час заступник генерального директора, а зараз помічник голови правління-генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго» - наш випускник Остап’юк Володимир Олександрович.

Завдяки кропіткій і плідній праці, наполегливості та з власної ініціативи викладачів було здійснено реконструкцію та зміцнення  матеріально-технічної бази факультету, яка постійно та щорічно оновлюється.

За певний період часу було створено чимало лабораторій, а саме: лабораторія мікропроцесорної техніки, математичного моделювання та програмування, релейного захисту і автоматики, цифрових систем керування, електроприводу виконавчих механізмів, відновлювальних джерел енергії, web-технологій та web-дизайну, безпеки праці в енергоустановках.

Проведено оновлення лабораторій: «Основ електроприводу», «Електропостачання», «Монтажу енергообладнання», «Електротехнологій», «Технічного сервісу енергообладнання», «Електроосвітлення та електротехнологій», «Енергозбереження», «Автоматики», «Метрології та електричних вимірювань» та інші.

Напевно, важко знайти більш важливу галузь, ніж енергетична. Від неї залежить світло та тепло в наших оселях, стабільне функціонування промисловості, транспорту, зв'язку та соціальної сфери. Саме це робить професію енергетика однією з найнеобхідніших та найпрестижніших.

Хочеться вірити, що славні трудові традиції українських енергетиків передаватимуться наступному поколінню, стануть запорукою надійного функціонування паливно-енергетичного комплексу нашої держави в майбутньому та виведуть українську енергетику на якісно новий рівень.

 

Факультет енергетики та електротехнологій

Підготовка енергетиків

Лабораторія релейного захисту
Лабораторія електричних машин
Лабораторія електроприводу
Лабораторія монтажу енергообладнання
Лабораторія електротехнологій
Лабораторія електроосвітлення

Карта повітряних тривог України

БАТІ
 
 

Взаємодія із світлиною


 
 

Пропозиція до зміни підпису світлини




Вашy пропозицію відправлено на розгляд адміністратору сайту!

 

БАТІ