ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    [email protected]    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

 

Кафедра
інформаційних технологій та вищої математики

здійснює фахову підготовку ОС Бакалавр за спеціальністю

122 КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ

Фахівець може здійснювати такі види робіт

✍ Адміністратор бази даних
☑ Адміністратор доступу
✔ Інженер з програмного забезпечення
✑ Інженер-програміст
✎ Фахівець з інформаційних технологій
✒ Програміст (база даних)
✧ Адміністратор системи

Контакти: E-mail: [email protected]

Коли говорять гармати, музи НЕ мовчать

1«Коли говорять гармати, музи мовчать» – каже старе римське прислів’я, яке твердить, що у час, коли на передній план виступає зброя, мистецьке життя завмирає. Проте, ця теза аж ніяк не стосується як Українських січових стрільців, зокрема їх пісенної творчості, так і сучасних реалій українсько-російської війни.

Бойову стрілецьку пісню породило саме життя. Одним з її творців наш земляк Роман Купчинський, 130-річчя якого відзначалося цього року.

Легіон Українських січових стрільців у складі австро-угорської армії був першою українською військовою формацією, предтечою майбутньої Української армії. Загони січових стрільців об’єднали значну частину патріотичної української молоді. Їхня міцна й довготривала боєздатність і незламна ідейна переконаність пояснюються тим, що більшість мала вищу і середню освіти, серед них було й чимало осіб з ученим ступенем доктора наук.

Пісенна творчість УСС (1914–1920) не має аналогів у світовій військовій поезії. Виплекана на козацьких і народних традиціях, вона збереглася, оживляючи, підбадьорюючи, скріплюючи український дух нашого воїнства. Стрілецькі пісні виявилися мистецьким символом державницьких змагань за незалежність України.

photo 2024 10 24 10 25 35photo 2024 10 24 10 25 39

photo 2024 10 24 10 25 43

Першими їхніми авторами були безпосередні учасники військових подій: Михайло Гайворонський, Роман Купчинський, Левко Лепкий, Антін Баландюк, Микола Угрин-Безгрішний, Антін Лотоцький, Григорій Трух, Богдан Крижанівський. Патріотичні, бойові, веселі й жартівливі, глибоко ліричні та задушевні, сумні й трагічні, вони не давали забути хто ми є на цій Землі. Генокод наших дідів і батьків ніс могутнє прагнення волі, якого не здатні знищити ані моральні, ані фізичні тортури.

«Творці шедеврів УСС» – таку назву мала презентація у обласному комунальному музеї Богдана Лепкого, яку, 23 жовтня 2024 року, відвідали студенти та викладачі ОПП «Комп’ютерні науки». Директорка музею Наталія СТРІЛЕЦЬ розповіла про історію творення стрілецьких пісень композиторами – вихідцями з Бережанського краю. Презентація супроводжувалась виконанням популярних стрілецьких пісень, таких як: «Журавлі», «Як з Бережан до Кадри», «Заквітчали дівчатонька».

photo 2024 10 24 10 25 49photo 2024 10 24 10 25 52photo 2024 10 24 10 26 04photo 2024 10 24 10 26 07

Також, будучи в музеї, ми не змогли пройти повз виставку молодої львівської мисткині Софії Гуменюк. Її роботи відзначаються різноманіттям технік: від яскравих абстракцій до ніжної акварелі, від лінориту та ліногравюри до широких можливостей комп'ютерної графіки. Кожна картина — це окремий світ зі своєю атмосферою та внутрішнім змістом, який миттєво привертає увагу й залишає незабутнє враження.

Доцентка кафедри ІТВМ
Ганна КАЧУРІВСЬКА

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme