ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ
Контакти:  (03548) 2-14-51    energetik.fakultet@gmail.com    Viber   Facebook
Україна тримає стрій!!!

 

Кафедра
інформаційних технологій та вищої математики

здійснює фахову підготовку ОС Бакалавр за спеціальністю

122 КОМП'ЮТЕРНІ НАУКИ

Фахівець може здійснювати такі види робіт

✍ Адміністратор бази даних
☑ Адміністратор доступу
✔ Інженер з програмного забезпечення
✑ Інженер-програміст
✎ Фахівець з інформаційних технологій
✒ Програміст (база даних)
✧ Адміністратор системи

Контакти: E-mail: kafedra.ithm.bati@gmail.com

Featured

Краєзнавчі цеглини творчості

photo 1У самому серці Бережан, у стінах старовинного замку Синявських, 23 квітня відбулася унікальна подія — виставка «Цегла родини Потоцьких». Виставка організована на основі приватної колекції тернопільського дослідника та колекціонера Олександра Фільова, який представив лише невелику частину своєї збірки старовинної цегли з клеймами.

Давня цегла — це не просто будівельний матеріал. Її клейма, форми та склад можуть розповісти про історію ремесла, зміни в архітектурі, перебудови пам’яток і навіть про родини, які володіли цегельнями. Саме таким історичним ключем і стала колекція, присвячена родині Потоцьких — одному з найвпливовіших шляхетських родів, які відіграли важливу роль в історії краю.

Студенти та викладачі кафедри інформаційних технології та вищої математики ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» мали змогу не лише оглянути експонати, а й поринути в історію виробництва цегли завдяки змістовній лекції наукової співробітниці заповідника Надії Ковальчук. А сам колекціонер поділився своїм шляхом до філобрікії — мистецтва і науки збирання та дослідження цегли, а також розповів про особливості пошуку та збереження історичних зразків.

Модераторкою заходу виступила завідувачка науково-дослідного і музейно-просвітницького відділу Олена Лугова, яка допомогла поєднати науковий підхід і захоплення колекціонера в одну цікаву та пізнавальну розповідь про цеглу як джерело історичної пам’яті.

photo 2photo 3photo 4

Виставка залишила по собі відчуття дотику до минулого — коли звичайна, здавалося б, цеглина здатна розповісти цілу історію.

Атмосфера старовинного Бережанського замку, оповитого шепотом століть, спонукала нас не оминути ще одну важливу мистецьку подію — виставку заслуженого художника України Олега Шупляка під назвою «Український космос». Його картини, насичені символізмом, глибинною філософією та майстерно закодованими образами, відкривали перед глядачами інший вимір — містичний, і водночас щиро український.

photo 5photo 6

Неперевершеним доповненням до сприйняття стала захоплююча розповідь ученого секретаря Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани, членкині Національної спілки журналістів України й Національної спілки краєзнавців України — Надії Іларіонівни Волинець. Її екскурсія промайнула, здавалося б, миттєво, адже кожне слово було влучним, кожен штрих — змістовним. Студенти слухали з непідробною зацікавленістю, адже перед ними відкривався не лише художній всесвіт митця, а й глибоке розуміння національної культури крізь призму мистецтва. Її професійна й щира манера подачі захопила кожного, залишивши по собі теплий і натхненний післясмак.

photo 7photo 8photo 10photo 11

Проведений у стінах Бережанського замку день подарував не лише нові знання, а й глибокі емоції. Знайомство з унікальною колекцією цегли родини Потоцьких та філобрікією загалом, занурення у художній світ Олега Шупляка і тепла, професійна атмосфера екскурсій стали джерелом натхнення для всіх учасників. Такі заходи доводять: історія та мистецтво — це живі нитки, які єднають покоління, формують національну свідомість і залишають незабутній слід у серці кожного, хто доторкається до культурної спадщини.

Назарій Білоус
ст.викладач кафедри ІТВМ

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme