Мар’ян ВАЛЬСЬКИЙ, ст. гр. Кн-22Ск здобувач освіти за ОП «Комп’ютерні науки», виступив з науковою доповіддю «Концептуальні засади інформаційної системи «Публічне обговорення проектів» на Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Актуальні питання сталого розвитку соціально-економічних систем». Науковий керівник: к.пед.н, доцент Володимир КАЧУРІВСЬКИЙ.
Традиційний процес реалізації обговорення потребує значних затрат часу та ресурсів на документування пропозицій, правок, які поступають в процесі обговорення. Зазвичай, пропозиції відправляються учасниками обговорення у письмовому варіанті або на електронну адресу у вигляді звичайного текстового повідомлення або прикріпленим файлом.
Спростити процес організації обговорення проєктів, забезпечити оперативність, зробити його зручним для користувача та забезпечити ефективний комунікаційний менеджмент можна за допомогою створення відповідної інформаційно-документальної системи з імплементацією на офіційному веб-сайті закладу вищої освіти.
Основу будь-якого обговорення складає документ, у якому висвітлено основні складові частини нормативно-правового акту (в подальшому документ). Кожен документ має розробника, який виступає ініціатором відповідного обговорення. Ініціатор обговорення зацікавлений в отриманні відгуків, пропозицій, зауважень, які дозволяють створити якісний документ. В обговоренні документів беруть участь зацікавлені особи, котрі висловлюють свою позицію у вигляді зауважень та пропозицій (у подальшому правки).
Кожне обговорення має певну кількість характеристик, які йому притаманні: часові межі – календарні дати початку та закінчення; статус – вільне чи обмежене; тип дискусії – анонімне чи поіменне. Поіменне обговорення потребує авторизації учасника в системі. Це може бути авторизація через обліковий запис користувача або в інший спосіб. Кожне обговорення потребує унікального ідентифікатора.
Сукупність обговорень формує базу даних інформаційної системи.