Ось тут, на розі Адамівки і Валової, замикалося у Бережанах силове поле передової думки кінця XIX поч. XX ст. Наприкінці століття не тільки правнича канцелярія, а й вілла Чайковських стає центром культурно-просвітницького життя міста. Тут складалися статути товариств “Боян”, “Просвіта”, “Відродження”.
Громадський діяч, знаний адвокат, талановитий письменник (автор трьох романів, двадцять однієї повісті, тринадцяти новел та оповідань), батько семи дітей - Андрій Чайковський, не шкодував на громадські справи міста ні часу, ні енергії.
Ще один видатний бережанець Богдан Лепкий у спогадах “Казка мойого життя” писав: ”Савчак, Чайковський і мій батько…освідомили й піднесли культурно Бережанщину так, що стала вона колись з глухого - голосним повітом”.
Зала родини Чайковських у Бережанському музеї книги. 30 вересня здобувачі вищої освіти спеціальності 122 “Комп’ютерні науки” та викладачі кафедри інформаційних технологій та вищої математики з цікавістю ознайомилися з книгами письменника, родинними світлинами, документами. Також пізнавальною була розповідь працівниці музею Юлії Заяць про одного з синів - Миколу Чайковського, - відомого математика із світовим іменем. Його життєвий шлях - це прообраз тернистої дороги сотень тисяч свідомих, патріотичних, освічених українців, життя яких було зламане, знівечене або загублене репресивною радянською системою.
… Квіти на кам’яне погруддя Андрію Чайковському як шана всій родині з її великої любові до України.
Ірина Калиній, доцент кафедри ІТ та ВМ