В рамках національно-патріотичного проєкту «Шляхами Героїв Бережанщини» створеного викладачами кафедри інформаційних технологій та вищої математики, зокрема доц. Іриною КАЛИНІЙ, факультету енергетики та електротехніки 27 травня відбулась екскурсія приурочена до Дня Героїв для студентів академічної групи Кн-21Б, на хутір Кулеби Нараївської ОТГ.
Екскурсія розпочалась з відвідання місцевої Церкви, історію якої розповів настоятель о. Василь Мартинців, який і в подальшому супроводжував екскурсію. Учасники відвідали могилу борцям за незалежність України, тобто нараївців, які були замордовані у Бережанській тюрмі, яка знаходилась на сучасній території нашого навчального закладу. Також відвідали могилу Антона Рокицького – краєзнавця, бібліофіла, лікаря, одного із ініціаторів спорудження братської могили місцевих патріотів.
Запалили свічку пам’яті на могилах воїнів-героїв теперішньої російсько-української війни (Микола Булат, Віталій Тнетило, Андрій Піхура).
Біля меморіальної стели на хуторі Кулеби, студент Роман Мартинишин розповів про трагічні події 24 лютого 1941 року, адже саме у цю ніч великий загін «до зубів» озброєних енкаведистів з Бережан взяв курс на Кулеби, щоб ліквідувати 9 хлопців, членів ОУН, які переховувались від переслідувань в оселі українських патріотів Янчинських. На світанку з боку лісу на подвір’я наскочила більшовицька зграя. В той трагічний момент у хаті було 7 хлопців: Володимир Лопушанський – 18 років, Максим Шуран та Григорій Шкапій по 19 років, Богдан Гульовський та Іван Галай по 21 рокові, Василь Солтис – 25 років, Григорій Москаль – 27 років, вибігаючи з хати в чисте поле, юнаки ставали живими мішенями. Для них це був останній бій.
Відрадно, що проведення фестивалю «Чорна вишиванка» на хуторі Кулеби, є даниною шани нескореним українським звитяжцям.
Емоційним було читанням вірша Івана Франка «Великі роковини». Завершилась екскурсія виконанням гімну України.
Ми віримо і знаємо, що Україна завжди буде незалежною державою. Ми виборемо право називатися найкращим народом, бо в нашій країні є молодь, яка ніколи не боялася і не боїться ворога.
Відділ гуманітарної освіти, виховання і студентських справ