ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!
Featured

Виїзне практичне заняття з освітньої компоненти «Ландшафтна екологія» для здобувачів спеціальності «Екологія» на базі Бережанського цегельного заводу «Керамік»

213 квітня 2026 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Екологія» було проведено виїзне практичне заняття з освітньої компоненти «Ландшафтна екологія» на тему: «Штучне руйнування ландшафтів» на базі лабораторії Бережанського цегельного заводу «Керамік» українського брендового виробника «Кератерм» (м. Бережани). Заняття провела асистентка кафедри екології Віра МАГЗЕР.
Організація виїзного заняття стала важливим етапом поєднання теоретичної підготовки майбутніх фахівців з екології з практичним досвідом у сфері дослідження антропогенно трансформованих ландшафтів. Важливим етапом такого заняття відбулося проведення цільового інструктажу з техніки безпеки та охорони праці. Виїзне практичне заняття безпосередньо на виробництво дозволяє здобувачам вищої освіти краще зрозуміти реальні екологічні процеси, що відбуваються під впливом господарської діяльності людини.
Метою заходу було формування у майбутніх фахівців галузі екології практичних навичок оцінки антропогенного впливу на природні комплекси, аналізу ступеня порушення ландшафтів, а також ознайомлення з основними напрямами їх відновлення та раціонального використання.
Під час заняття здобувачі освіти ознайомилися з технологічними аспектами видобутку глинистої сировини для цегельного виробництва, визначили основні чинники трансформації природного середовища та проаналізували масштаби змін ландшафтної структури території. Учасники заходу мали можливість безпосередньо спостерігати процеси формування техногенних ландшафтів, що виникають внаслідок діяльності підприємства.
23
Значну увагу було приділено питанням рекультивації порушених земель. Зокрема, розглянуто сучасні підходи до відновлення ґрунтового покриву, формування нових геоморфологічних форм, стабілізації схилів, а також відновлення рослинного покриву та біорізноманіття. Окремо обговорювалися етапи рекультивації — технічний і біологічний — та їх значення для відновлення екологічної рівноваги територій.
У межах заняття здобувачі вищої освіти також здійснили елементи польового аналізу, зокрема візуальну оцінку стану порушених ділянок, визначення типів ландшафтних змін та обговорення можливих шляхів їх оптимізації. Це сприяло розвитку аналітичного мислення та вмінню застосовувати теоретичні знання у практичних умовах.
45
Окрему увагу було приділено екологічним ризикам, пов’язаним із функціонуванням підприємств будівельної галузі, а також сучасним підходам до їх мінімізації відповідно до принципів сталого розвитку. Студенти обговорили питання раціонального природокористування, зниження техногенного навантаження та впровадження екологічно безпечних технологій у виробництві.
Проведення таких занять є важливою складовою освітнього процесу, оскільки сприяє формуванню професійних компетентностей, практичних навичок і готовності майбутніх екологів до вирішення реальних екологічних проблем.
Кафедра екології висловлює щиру подяку керівництву та фахівцям Бережанського цегельного заводу «Керамік» українського брендового виробника «Кератерм» за сприяння в організації та проведенні виїзного практичного заняття.
Віра МАГЗЕР
асистентка кафедри екології

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme