Вибір майбутньої професії для кожної людини є важливим й відповідальним кроком в його житті. Правильність цього вибору дає можливість реалізувати себе в подальшому житті не лише як особистість, але й професіонал своєї справи. Сьогодення пропонує різноманітний перелік професій, котрі кожен обирає за своїми здібностями та вподобаннями, пов’язує свій вибір з перспективами та сподіваннями на майбутнє.
Загальні вимоги до професії майбутнього - це, в першу чергу, кросдисциплінарність та готовність навчатися протягом усього життя, оскільки зараз розвиток технологій і необхідних сучасному ринку праці актуальних навичок буквально випереджають час. Багато чого залежить від швидкості трансформації та адаптації класичної системи вищої освіти до нових умов.
Енергетична галузь в Україні показала свою стійкість і, одночасно, значну важливість. Енергетика, безперечно, є галуззю майбутнього, ба більше - галуззю, без якої майбутнє неможливе – зазначив Василь Котис, колишній випускник нашого факультету, керівник Скалатської дільниці Підволочиського РЕМ АТ «Тернопільобленерго». До речі, син пана Василя, Володимир Котис також навчався на факультеті енергетики та електротехніки з 2015 по 2019 роки.
Які перспективні професії для сучасної молоді є в цій сфері? Безліч: від монтажників до інженерів-енергетиків. До переліку можна віднести професії, пов’язані з електроенергетикою на базі відновлювальних джерел енергії, оскільки частина залученої електроенергії країни генерується за рахунок перетворення різного роду природних джерел енергії. Водночас, ми побачили, що в умовах агресії диверсифікація потужностей, в тому числі й атомної електроенергетики, залишається досить актуальною.
«Обираючи для себе професію, я одразу зрозумів, що енергетиком бути престижно та круто, оскільки ця професія завжди була і є затребуваною на ринку праці, особливо в сьогоднішніх реаліях», зазначив Андрій Колодій, який сьогодні завітав зі своїми батьками у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» для ознайомлення із закладом вищої освіти, а також оглянути матеріально-технічну базу факультету енергетики та електротехніки.
Під час спілкування з абітурієнтом, вдалось дізнатись, що Андрій закінчив в 2024 році навчання у Державному навчальному закладі «Скалатський професійний ліцей» та здобув повну загальну середню освіту. Андрій цікавиться комп’ютерною технікою та сучасними технологіями в галузі електричної інженерії, електронікою, радіотехнікою та в майбутньому мріє здобути вищу освіту за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Декан факультету Василь Бунько зауважив, що професія енергетика досить складна і зобов’язує працівника мати високу кваліфікацію. Постійна небезпека на виробництві вимагає великої відповідальності, уважності та організованості. Не зайвими також будуть стресостійкість, терплячість, винахідливість, прагнення до самостійного розвитку, гарна витривалість, фізична підготовка, врівноваженість і вміння швидко реагувати в різних ситуаціях. Оскільки енергетик працює не тільки з технікою, але і з людьми, тому йому не завадить мати якості управлінця.
Тож побажаємо нашому вступнику Андрію успішно пройти конкурсний відбір, поповнити лави здобувачів вищої освіти нашого інституту, а після здобуття вищої освіти стати висококваліфікованим фахівцем в галузі електричної інженерії та справжнім управлінцем електроенергетичної компанії!!!
Декан факультету енергетики та електротехніки
Василь БУНЬКО