Одним із пріоритетних завдань якісної організації освітнього процесу в інституті є істотне поліпшення практичної складової при підготовці фахівців. Успіхи навчання здобувачів вищої освіти, зокрема набуття практичних компетентностей значною мірою залежать від уміння науково-педагогічних працівників спрямувати свій досвід та організувати роботу на інтенсивне впровадження в практику нових прогресивних педагогічних ідей, технологій освіти, а також досягнень сучасної науки та техніки.
23 листопада 2023 року на запрошення директора електротехнічної компанії «ЕТК» Петра ЧОРНОГО, науково-педагогічні працівники кафедри енергетики і автоматики Василь БУНЬКО, Василь РАМШ та Микола ПОТАПЕНКО ознайомились із структурою компанії та організацією виробництва електротехнічної продукції для енергетичної інфраструктури, промислових, будівельних, сільськогосподарських підприємств, котеджних містечок, приватних будинків тощо.
Приватне підприємство «ЕТК» https://www.etk.ua/ засноване у 2008 році в м. Тернопіль і спеціалізується на виготовленні комплектних трансформаторних підстанцій 10(6)/0,4 кВ, розподільчих пристроїв та комірок 10 кВ (камери збірні одностороннього обслуговування КЗО 316) низьковольтних комплектних пристроїв (панелі розподільчих щитів ЩО16, щитове обладнання ВРП, АВР, ЩП і т.п.) стандартних та за схемою замовника. Металоконструкції для ЛЕП 0,4 – 10 кВ, які виготовляються відповідно до типових проектів: траверси високовольтні ТМ, траверси низьковольтні ТН, кронштейни, надставки ТС, відтяжки, оголовки, заземлюючі провідники ЗП, хомути та інші металоконструкції для лінії електропередачі.
Підприємство володіє власними виробничими потужостями, має значний досвід роботи в галузі, а також відповідний кваліфікований персонал. Вся продукція виготовляється згідно технічних умов і комплектується якісними комплектуючими відомих виробників. Крім виробів власного виробництва підприємство пропонує широкий асортимент електротехнічних продукції (понад 2000 позицій): кабельно-провідникова, електролампи, світильники, вироби та матеріали для електромонтажу, монтажна продукція, кабельна арматура і інше, провідних виробників та відомих торгових марок.
Під час зустрічі керівник підприємства Петро ЧОРНИЙ розповів детально про виробництво, яке охоплює повний технологічний цикл від металообробки до виготовлення готових виробів.
Варто зазначити, що на підприємстві використовуються роботизовані комплекси, верстати з числовим програмним управлінням (ЧПУ) для обробки та зварювання металу та інші технологічні лінії виробництва комплектуючих.
Особливої уваги заслуговують електромонтажні роботи щодо комплектування трансформаторних підстанцій 10(6)/0,4 кВ, розподільчих пристроїв та комірок 10 кВ, низьковольтних комплектних пристроїв, елементів релейного захисту та автоматики, що є важливим етапом набуття практичного досвіду для подальшої реалізації під час освітнього процесу при підготовці фахівців за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
В ході зустрічі між інститутом та приватним підприємством «ЕТК» укладено договір про науково-технічне співробітництво, який відкриє широкі можливості щодо спільних наукових досліджень, проходження виробничого стажування НПП факультету енергетики та електротехніки, проведення спільних практичних занять, семінарів, а також проходження виробничих практик здобувачів вищої освіти за даною спеціальністю.
На завершення візиту декан факультету енергетики та електротехніки Василь БУНЬКО, завідувач кафедри енергетики і автоматики Василь РАМШ та доцент кафедри Микола ПОТАПЕНКО висловили слова вдячності директору компанії Петру ЧОРНОМУ та його колективу за цікаву та професійну зустріч, яка дала можливість отримати значний практичний досвід та підкреслили важливість такої співпраці щодо поєднання навчання та виробництва задля якісної та ефективної підготовки фахівців в галузі електричної інженерії.
Деканат факультету енергетики та електротехніки