Перед кожним випускником школи чи ліцею рано чи пізно постає питання «Ким стати?», «Яку обрати професію для свого майбутнього?». І часто під час такого вибору молодь керується поширеними стереотипами про те, що всім варто бути айтішниками, юристами чи лікарями. Однак є, наприклад, електроенергетика, яку називають однією з найперспективніших галузей серед усіх.
Сьогодні, наша зустріч відбулась з Максимом МИХАЛЬЧУКОМ, який завітав у наш інститут для знайомства із закладом вищої освіти, факультетами, кафедрами, науково-педагогічним колективом, поділився своїми думками та розповів нам коротко про майбутнє навчання.
Ми попросили Максима відповісти на кілька запитань у режимі бліц-інтерв’ю.
Чому ти обрав саме фах енергетика?
Ще з дитинства хотів бути фахівцем в сфері електроенергетики. Вважаю і тепер, що це цікава та перспективна професія. Мені легко даються математика та фізика. Окрім цього, маю певні здібності: просторову уяву, спостережливість, креативність. Переконаний - ця професія точно для мене. А спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка» була обрана безальтернативно, оскільки електроенергетика – це перспективно та актуально.
Після віртуального ознайомлення з інститутом, нашої першої співбесіди, що нового ти дізнався про факультет?
На факультеті енергетики та електротехніки створено сприятливі умови для навчання та виявлення творчих здібностей. Функціонують наукові гуртки та науково-конструкторські групи під керівництвом НПП кафедр, які працюють над створенням цікавих розробок, нових приладів та нестандартного устаткування, що використовується для наповнення навчальних лабораторій і кабінетів, зокрема це стосується розробок на базі Інтернету речей (ІoТ), SMART технологій, мікропроцесорної техніки, комп’ютерних систем та ін.
Максим, звідки ти дізнався про наш інститут?
В одинадцятому класі, коли треба було робити остаточний вибір, за порадою батька, який також навчався у Вашому інституті знайшов інтернет-сторінку БАТІ, ознайомився з переліком інженерних спеціальностей. За структурою та цікавим і легкодоступним контентом вирізнялась web-сторінка факультету енергетики і електротехніки, кафедр та сторінки студентських наукових гуртків. Звернув особливу увагу на досягнення гуртківців кафедр факультету. Досить позитивні враження маю від матеріально-технічної бази, з якою познайомлюсь вже більш детальніше під час навчання у Вашому інституті.
Що Ви думаєте про можливі пари офлайн в поточному семестрі, чи не лякає Вас така перспектива?
Наразі немає повністю безпечного місця на території нашої країни. Проте думаю, що інститут забезпечить всі можливості навчатись в аудиторії, з дотриманням норм та вимог, де я почуватимусь в безпеці, і користі, на мою думку, буде більше: знайомство з одногрупниками, обмін думками, дискусії, участь у студентських гуртках, навчання в лабораторіях, участь у житті факультету та інституту, а це мені до вподоби.
Тож побажаємо нашому вступнику МАКСИМУ успішно пройти конкурсний відбір, поповнити лави здобувачів вищої освіти нашого інституту, а після закінчення навчання – стати висококваліфікованим фахівцем в галузі електричної інженерії.
Розмову вів завідувач кафедри енергетики і автоматики
Василь РАМШ