Вагому роль у підготовці майбутніх спеціалістів у галузі електричної інженерії відіграє практичне навчання, оскільки сучасний фахівець повинен володіти не тільки теоретичними знаннями, але й практичними вміннями та навичками. Проте якість навчання та ступінь інтеграції освітнього процесу залежить від матеріально-технічного забезпечення навчальних лабораторій та авдиторій.
Варто зазначити, що протягом семестру 2024-2025 навчального року спільними зусиллями ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» та ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» було модернізовано навчальну лабораторію автоматики, відкриття якої відбулось 20 листопада 2024 року.
Із вступним словом до присутніх звернулися директор інституту Мирон ЖИБАК та директорка фахового коледжу Світлана ПИЛИПИШИН, які наголосили, що спільний проєкт щодо модернізації навчальної лабораторії автоматики та оновлення лабораторних робочих місць сприятиме високій організації та підвищенню якості освітнього процесу у підготовці фахівців зіспеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка як фахових молодших бакалаврів, так і бакалаврів. Така спільна ідея колективів обох закладів освіти зумовлена тим, що на сьогоднішній день промисловістю випускається безліч різноманітних сучасних пристроїв автоматики, які відрізняються видом, конструкцією, призначенням та принципом їх роботи. Тому для ефективного та якісного засвоєння навчального матеріалу з дисципліни «Основи автоматики» модернізовано лабораторію автоматики.
Викладачі навчальної дисципліни «Основи автоматики» Світлана ГАЙДУКЕВИЧ та Оксана ДУДАР поінформували присутніх про специфіку проведення лабораторних занять та дали коротку характеристику про електроустановки та елементи робочих місць, які будуть постійно удосконалюватись для повноцінного та ефективного виконання лабораторних робіт здобувачами освіти.
Дана лабораторія оснащена спеціальним електротехнічним обладнанням, пристроями та приладами для проведення досліджень і виконання самостійних робіт здобувачами освіти. Під час виконання лабораторних робіт студенти матимуть можливість знайомитися з реальними пристроями, вибирати вимірювальні прилади, складати принципові електричні схеми, досліджувати принцип роботи засобів автоматики, будувати характеристики та аналізувати фактори, які впливають на зміну вихідних величинта способів їх регулювання. У ході зустрічі керівники інституту та фахового коледжу, декан факультету енергетики та електротехніки Василь БУНЬКО, голова циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін Надія ОБЕРСЬКА обговорили пропозиції щодо придбання новішого обладнання для лабораторії.
Таке оновлення сприятиме пізнавальній активності здобувачів освіти, мотивувати майбутніх фахівців до набуття нових знань, умінь і навичок та формувати професійні компетентності та програмні результати навчання освітніх програм, оскільки невимушена тепла обстановка лабораторії, яка відповідає сучасним вимогам, надає стимул інтерактивного підходу до реальних автоматизованих об’єктів.
На завершення декан факультету енергетики та електротехніки Василь БУНЬКО та голова циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін Надія ОБЕРСЬКА подякували адміністрації інституту та коледжу, господарському відділу, викладачам факультету інституту та циклової комісії коледжу за сприяння, допомогу, розуміння та підтримку у створенні сучасної навчальної лабораторії, яка стане ефективною технічною базою у підготовці висококваліфікованих фахівців у сфері електроенергетики та електротехніки.
Оксана ДУДАР,
викладачка фахового коледжу
Світлана ГАЙДУКЕВИЧ,
старша викладачка інституту